Na Dunaji se plánuje výstavba mostu s nebezpečnými pilíři

Na Dunaji se plánuje výstavba mostu s nebezpečnými pilíři

Přes Dunaj povede nový dálniční most D4R7, jehož pilíře by mohly fungovat jako sifóny a ohrožovat lidské životy. Rozměr betonové desky pilíře na hladině je 14 x 46 m, pod vodou je pak 26 sloupů. Tyto obrovské průtočné pilíře jsou dva. Změny proudových režimů v okolí konstrukce pilířů a pod nimi jsou nebezpečné, protože v jejichž důsledku může dojít ke stažení malých plavidel nebo plavce. V probíhajícím stavebním řízení k výstavbě mostu D4R7 Asociace bratislavských vodáckých klubů (ABVK) zjistila, že původní pilíře, které byly osazeny do břehu a které byly součástí projektové dokumentace schválené v územním rozhodnutí, byly nahrazeny pilíři osazenými přímo v Dunaji. Ministerstvo dopravy a výstavby SR a Speciální stavební úřad zamítli legitimní výzvu na přezkoumání bezpečnosti pilířů mostu D4R7 pro osoby ve vodě a povolili stavbu s odvoláním na modelování, ve kterém byly osoby ve vodě nahrazeny pingpongovými míčky. Podpořte petici proti vydání stavebního povolení na most D4R7 s životu nebezpečnými pilíři svým podpisem

Zkušenosti čtenářů

Jack

Super nápad, to už můžeme klidně testovat bezpečnost jezů pomocí PET láhví!!! grrrr…

padlio

Kvoli trom člnkárom chcete zablokovať strategický projekt? To že desiatky tisíc ludí denne stráca hodiny času v zápchah vás nestve, hlavne ze sa môžete lodičkovať. Ja radšej podpíšem petíciu o zákaze plavby popod ten most nech už stojí. Denne stratí čas koli tomu že ešte nie je 100 000ludí.

fakata

Vdaka takym aktivistom všetko trvá desiatky rokov

Boris

Koľko z tých 100 000 sa na tie dediny sťahovalo v dobe, keď už vedeli, že tam budú stáť v tých kolónach? O tom, že to tam doprava nezvláda, sa hovorí už kopu rokov. Č osa týka toho mostu, tak pôvodný návrh počítal so štandardným mostom a nie takto nebezpečným mostom. Proti tomu mostu sa ohradili nie len „člnkáry“ ale aj kapitáni veľkých lodí. Zakážeme plavbu aj im, len aby investor ušetril?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: