Na jezu Černý mlýn na Ohři se topili čtyři vodáci

Na jezu Černý mlýn na Ohři se topili čtyři vodáci

Při splouvání jezu Černý mlýn na řece Ohři se v sobotu 10. července 2021 převrátila loď se čtyřmi vodáky, přičemž posádka navíc nebyla vybavena záchrannými vestami.

zdroj fotografie: www.pozary.cz

Vodní tok měl po deštích zvýšenou hladinu vody, pod jezem se tvořil silný válec, který vodáky stahoval. Přihlížející a svědci události ihned zavolali na tísňovou linku o pomoc a zároveň sami začali se záchranou pomocí záchranného kruhu na laně, kterým je jez osazen. Všechny tonoucí se nakonec podařilo zachránit.

O život ženy tonoucí v jezu bojovalo několik osob také začátkem července v obci Štěkeň na řece Otavě. Dvě ženy na kánoi před jezem pravděpodobně najely bokem na šlajsnu, loď se převrátila, jedna z žen sama vyplavala, ale druhá zůstala pod jezem. Díky okamžité reakci dalších vodáků se ženu po pár minutách povedlo dostat na břeh, kde byla zahájena resuscitace a žena byla po více než 20 minutách oživena.

Zvýšená hladina vody a vysoký průtok znamenají především pod jezy velké nebezpečí a pokoušet se překonat jez na rozvodněné řece je hazard se životem. Nikdy nepodceňujte vodní živel a své schopnosti!

Zkušenosti čtenářů

richard

Boli sme dve lodky a jeden mal vestu , vesta mu urcite pomahala ale vtom kotli sa mlel snami rovnako aj snou. Mali to tam slabo vyznacene co sa nam stalo osudnym.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: