Na Seawave od GUMOTEXU kolem Framury a ligurského pobřeží

Na Seawave od GUMOTEXU kolem Framury a ligurského pobřeží

Na pobřeží Levantské riviéry, v Janovském zálivu, leží početné památky světového dědictví UNESCO, z nichž mnohé se nejlépe obdivují přímo z moře, ideálně z kajaku poháněného vlastními silami.

Naši plavbu jsme započali v Portovenere obeplutím tří přilehlých ostrovů, pokračovali jsme kolem „Cinque Terre“, pěti malebných starobylých rybářských vesnic, a zakončili ji v Sestri Levante, městečku jižně od Janova. S kajakem v batohu nebyl problém se autobusem dostat na začátek trasy a v cíli zase nasednout na cestu domů.

První den jsme dopluli z Portovenere do Riomaggiore, následující den pádlovali k Framuře, kde jsme přespali na pláži, a třetí den jsme dokončili trasu doplutím do „Zátoky ticha“ u Sestri Levante.

Celková trasa měla zhruba 60 km, tedy 20 km denně klidným tempem. Měli jsme tak spoustu času na občerstvovací přestávky, průzkum pláží a jeskyní a také prohlídky rybářských vesniček.

Jedna z pláží poblíž Levanta, dosažitelná pouze po moři
Jedna z pláží poblíž Levanta, dosažitelná pouze po moři

Den 1

S člunem na zádech jsme se propletli uličkami Janova a odtud postupně metrem, vlakem a autobusem dorazili do krásného městečka Portovenere, které od roku 1997 spolu s ostrovy Palmaria, Tino, Tinetto a Cinque Terre patří do světového dědictví UNESCO.

Po nafouknutí kajaku Seawave a naložení bagáže jsme cestu zahájili obeplutím tří ostrovů u přístavu. Při obeplouvání ostrova Tinetto jsme se kochali impozantními skalními stěnami, které z tohoto pohledu splývají v jednu nekonečnou vápencovou bariéru.

Poté, co jsme navštívili mořské jeskyně Palmaria a Tino, jsme se vrátili k Portovenere a z moře obdivovali starověký kostel San Pietro. Odtud jsme se vydali směrem k Cinque Terre a pozdě odpoledne dorazili k první z věží – Riomaggiore, kde jsme přenocovali.

Další skalní puklina vhodná k prozkoumání
Další skalní puklina vhodná k prozkoumání

Den 2

Po vyplutí jsme se pomalu přesunuli k dalším starobylým přímořským vesnicím Cinque Terre.

Přijeli jsme do Manaroly a krátce nato do nedaleké Corniglia. Po cestě jsme navštívili mořské jeskyně, které se otevírají v parku Cinque Terre, a na oběd mezi barevnými rybářskými čluny jsme zastavili ve vesničce Vernazza.

Konečně jsme dorazili do obce Monterosso al Mare a pokračovali v pádlování na Framuru.

Pluli jsme Levantem a Bonassolou a užívali si o něco méně známou, ale stejně tak velkolepou pobřežní oblast.

Když se den chýlil ke konci, dorazili jsme do městečka Framura. Kemp byl zavřený, a tak jsme se uložili na jedné z mnoha izolovaných pláží poblíž staré železnice a kochali se báječným západem slunce.

Konec cesty, Zátoka ticha – Sestri Levante
Konec cesty, Zátoka ticha – Sestri Levante

Den 3

Za úsvitu jsme chvíli pozorovali místní obyvatelé lovící podél pobřeží ze svých tradičních dřevěných loděk a poté se pomalu vydali směrem k Janovu.

Navštívili jsme další mořské jeskyně a dostali se k Riva Trigoso, odkud začíná slavná jednoproudá silnice vedoucí do Moneglie – ta využívá dlouhé a úzké tunely ze staré pobřežní železnice.

Z Rivy jsme minuli mys Punta Manara a dostali se k Sestri Levante, kde naše cesta skončila několika fotografickými záběry v Zátoce ticha.

Šťastnou plavbu s novým logem GUMOTEX

Těší nás, že na svých plavbách za zábavou i dobrodružstvím využíváte stále častěji čluny GUMOTEX a že jsme se díky tomu stali součástí úžasných výprav, jako je ta k Framuře. Během naší 70leté tradice se stále vyvíjíme a pracujeme na tom, abychom své vize a hodnoty předávali nejen našim zaměstnancům, ale také partnerům a zákazníkům. S hrdostí vám nyní představujeme nové logo a věříme, že se s ním budete na člunech GUMOTEX setkávat na vodě čím dál častěji. Na příběh o jeho vzniku se můžete podívat na tomto odkazu.
 
Klidnou plavbu plnou příjemných a nevšedních zážitků vám přeje GUMOTEX

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: