Na Trnávce odstartovala národní nominace slalomářů

Na Trnávce odstartovala národní nominace slalomářů

Sotva týden po konci mistrovství Evropy v italské Ivrei odstartovala českým vodním slalomářům národní nominace. První dva závody Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu se uskutečnily na Trnávce. Zatímco sobotní klání ovládla česká olympijská čtveřice, v neděli se prosadili Vavřinec Hradilek, Václav Chaloupka, Antonie Galušková a Gabriela Satková. O kompletním složení reprezentace se rozhodne příští týden.

Olympionici a úřadující mistr Evropy Vít Přindiš mají pro letošní sezonu nominaci již zajištěnou, ostatní slalomáři a slalomářky uplynulý víkend bojovali o reprezentační místa ve všech kategoriích – juniorské, U23 a seniorské. Na prvních dvou závodech Českého poháru Skupiny ČEZ na Trnávce se představilo kompletní české áčko, které se před necelým týdnem vrátilo z mistrovství Evropy. V prvním závodě potvrdili formu všichni čtyři čeští olympionici, v tom druhém se museli sklonit před reprezentačními kolegy.

Napínavý souboj se odehrával především v kategorii kajakářů, kde se jelo o jediné místo, přičemž Jiřímu Prskavci a Vítu Přindišovi se výsledky nezapočítávají. Vstup do nominačního klání se v sobotu nejvíce vydařil Ondřeji Tunkovi, jenž bral díky vítězství plný počet bodů. Neděli ovládl ve skvělém čase 84.99 Vavřinec Hradilek, dvě sekundy za ním dojel Jan Bárta a Ondřej Tunka tentokrát skončil třetí.

Ondřej Tunka / F: Jan Homolka, kanoe.cz
Ondřej Tunka / F: Jan Homolka, kanoe.cz

Na Trnávce se mi jezdí vždycky dobře, obzvlášť dneska mi sedl závěr trati, z čehož mám radost,“ pochvaloval si nedělní výkon Hradilek. „Vezu si odtud jedno vítězství a jedno druhé místo – start je to dobrý, podle mě za poslední léta vůbec nejlepší. Všichni, co o reprezentační místo jedou, mají dobré výsledky. Je potřeba se na příští týden pořádně připravit, každopádně se na to moc těším,“ uzavřel mistr Evropy v hlídkách z právě uplynulého mistrovství Evropy v Ivrei.

V kategorii kanoistů zatím dominuje Václav Chaloupka, který má díky dvěma vítězstvím do seniorské reprezentace nejblíž. „Zatím jsem naprosto spokojený. Měl jsem trochu obavu, že nás včetně mistrovství Evropy čekají celkem tři náročné víkendy za sebou, ale zatím to jde podle plánu, což mě velice těší. To, že si z Trnávky odvážím dvě vítězství, je úžasné a je to parádní základ pro příští víkend,“ zhodnotil bronzový medailista z loňského evropského šampionátu v Troji.

Mezi kajakářkami se v neděli nejvíce dařilo Antonii Galuškové. Členka bronzového týmu hlídek z Ivrei po sobotním pátém místě zabojovala a ve druhém nominačním závodě překonala všechny soupeřky, včetně olympioničky Kateřiny Minařík Kudějové. „Je to dobrý začátek. První závody mi nikdy moc nevycházely, tak se to trošku dalo čekat, ale na druhou stranu jsem překvapená, že mi až takhle dobře vyšel ten druhý,“ přiznala Galušková. Na senzačním druhém místě skončila Tereza Fišerová, která v rámci Českého poháru závodí v obou disciplínách, a po deváté příčce mezi singlířkami si spravila chuť. „Ten nepovedený výsledek ze singlu si upřímně moc neberu, chyby ve finále přisuzuji nervozitě, nebo tomu, že mi zkrátka něco nevyjde. Na druhou stranu jsem ráda, že se z chyb dokážu poučit, a tím, že pro mě momentálně Český pohár není tak úplně podstatný, ho beru především jako skvělý trénink pro ty nejdůležitější závody sezony,“ řekla česká olympionička. „V kajaku si to užívám. Jsem moc ráda, že holkám můžu konkurovat, a moc mě to na něm baví,“ dodala Fišerová s úsměvem.

Na druhou příčku ze soboty navázala vítězstvím kanoistka Gabriela Satková, čímž je na nejlepší cestě za uhájením místa v seniorské reprezentaci. „S první polovinou nominace jsem velice spokojená. Nečekala jsem, že bych mohla zajet takové skvělé výsledky. Poslední dny jsem nemohla trénovat tak, jak bych chtěla, přičemž Trnávka je velmi těžká a člověk nikdy neví, co ho tu čeká. Odjíždět z tohoto víkendu s prvním a druhým místem je opravdu skvělý pocit,“ radovala se v cíli Satková. Druhá skončila Eva Říhová a třetí Tereza Kneblová.

Antonie Galušková / F: Jan Homolka, kanoe.cz
Antonie Galušková / F: Jan Homolka, kanoe.cz

O definitivním složení reprezentačních týmů se rozhodne příští týden v Troji. Závody Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu probíhají bez přítomnosti diváků a za přísných hygienických a protiepidemických opatření. Do areálu je povolen vstup maximálně 300 osobám, přičemž všem účastníkům je při vstupu do areálu měřena teplota a musejí se prokázat negativním PCR testem.

Online výsledky najdete na www.kanoe.cz/cez/trnavka, livestreamy z prostředí vodního slalomu můžete sledovat na YouTube. Foto najdete na Zoneramě. Český vodní slalom a sjezd můžete sledovat také na sociálních sítích – na Facebooku nebo Instagramu. Nově si z prostředí českého vodního slalomu a sjezdu můžete poslechnout také podcasty.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: