NA VODU! – letní vodácký průvodce <br>(stahujte zdarma)

NA VODU! – letní vodácký průvodce &lt;br&gt;(stahujte zdarma)

NA VODU! je zbrusu novým vodáckým magazínem, který nahradil několik let vycházející HYDROspeciál. Jedná se o časopis určený pro začínající a méně zkušené vodáky, kteří se chystají na (svoji první) letní vodáckou dovolenou. Je k dispozici zcela ZDARMA ve vodáckých půjčovnách, kempech a dobrých obchodech nebo si jej můžete ZDARMA stáhnout v pdf. Odkaz naleznete právě v tomto článku.

A o čem že první vydání NA VODU! je? Za cíl jsme si dali pomoci začínajícím nebo málo zkušeným vodákům s jejich prvními kroky (nebo spíše záběry pádlem). Na prvních stranách tedy najdete základní informace, které byste měli znát před tím, než se vydáte na svoji vodáckou dovolenou. Byli bychom rádi, aby vám naše rady pomohly se vším, co s vodáckou dovolenou souvisí a udělali vám ji tak co nejpříjemnější. Na prvních stranách se proto dozvíte v jakém období je vhodné NA VODU! vyrazit, na které řeky se vydat a kterým řekám se naopak raději vyhnout. S kým je vhodné NA VODU! vyrazit a od koho se na vodě raději držet dál, jaké si s sebou vzít věci, jaké si vybrat plavidlo a kde si s jeho výběrem nechat poradit, jak a kde si to správné plavidlo vypůjčit a na co si při vypůjčování dát pozor. Dále vám poradíme jak si věci do lodi zabalit, jak plánovat jednotlivé úseky řeky a zaměříme se i na nebezpečná místa, která vás na řekách mohou potkat – řekneme si jak tato místa poznat, čím jsou nebezpečná a jak se takovým místům co nejlépe vyhnout.

Až toto všechno zvládnete, budete potřebovat vybrat si pro sebe tu správnou řeku, která bude přesně vyhovovat vašim představám a na které strávíte svojí vysněnou vodáckou dovolenou. I s tímto vám NA VODU! poradí. Na deseti stranách jsme pro vás nachystali průvodce po nejznámějších řekách u nás a přidáváme i pár tipů na ty nejlepší řeky Slovenska. V každém z průvodců najdete popis řeky s doporučením nejlepších úseků, míst pro přespání apod. Najdete u ní seznam půjčoven, které na řece operují a rády se o vás postarají a přidáváme také seznam nebezpečných jezů, které na řekách číhají a kterým důrazně doporučujeme se vyhnout.

UPOZORNĚNÍ!
U průvodce po řece Berounce nám unikla informace týkající se splouvání vodáckého slalomového kanálu v Roztokách u Prahy. Píšeme, že po prohlédnutí je možné jej splout, avšak splutí jsou zpoplatněna a regulována (nutnost zavřených lodí, helem, vest). Kanál raději obnášejte a nepouštějte se do jeho sjíždění. Je určen pro zkušené posádky a trénované vodáky. Více informací najdete na www.rakokanoe.cz/kanal.htm.

Na závěrečných stranách potom ještě přinášíme rozsáhlý přehled vodáckých půjčoven, které jsou ověřené lety zkušeností od správných vodáků. Zaručeně se v nich budete cítit dobře a budete s jejich službami spokojeni. U každé z půjčoven naleznete základy jako kontaktní informace, ale třeba i počty lodí, které nabízejí, za kolik vám lodě dovezou a další detaily. Doufáme, že i tyto informace pro vás budou poučné. Pokud by vám to bylo málo, nezbývá nám, než vás odkázat na server www.vodackepujcovny.cz.

HYDROpředplatné
Zaujalo vás NA VODU!? Pokud ano, mohl by vás zajímat i vodácký magazín HYDRO, který vychází čtyřikrát ročně a najdete v něm to nejzajímavější a nedůležitější z vodáckého světa. A věřte, že není nic jednoduššího než si HYDROmagazín předplatit.

HYDROpředplatné stojí pouhých 330 Kč za rok a za tuto cenu získáte: 4 vydání magazínu HYDRO, možnost zúčastnit se bohaté HYDROnadílky a mnoho dalšího…

Podrobné informace o předplatném naleznete ZDE.

Jako bonus, pokud vás vodáctví chytne za srdce, najdete v NA VODU! recenzi nafukovacího turistického kajaku Seawave od firmy Gumotex a také nabídku vodáckých kurzů na rakouské řece Salza, kde se můžete naučit plout v pořádných peřejích a pochopit o čem to správné vodáctví je.

Stažení NA VODU!
Stáhněte se magazín NA VODU! v pdf zcela zdarma. Stačí KLIKNOUT!

Za celou redakci doufám, že se vám bude NA VODU! líbit a splní všechna očekávání, která od něj máte. S určitostí víme jen to, že za vás nebude pádlovat! Pokud vám v NA VODU! bude něco chybět, napište nám o tom do reakce nebo do komentářů pod tímto článkem. Rádi to pro vás v příštím vydání doplníme.

Ahoj NA VODĚ!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: