Není Duffle jako Duffle, alespoň u Ortliebu

Není Duffle jako Duffle, alespoň u Ortliebu

Cestovní tašky od německého výrobce Ortlieb, které jsou sdruženy pod označením Duffle, asi není třeba představovat, protože se s nimi čtenáři Pádlera už nějaký čas setkávají. Dokonce by se mohlo zdát, že výrobce tyto tašky už dotáhnul k dokonalosti a není na nich co vylepšovat. Jenže vždycky je co vylepšovat a důkazem budiž Duffle RC – novinka pro letošní rok.

Doposud jsme byli v nabídce Ortliebu zvyklí na klasický Duffle, který se vyznačoval zapínáním na vodotěsný TI-ZIP, vyztuženým dnem, popruhy vhodnými pro nošení v ruce i na zádech a osazením takzvanými daisy-chains, které umožňují připnutí jakéhokoliv jiného materiálu. Dále byl (a stále je) v nabídce „duffle“ pojmenovaný Rack-Pack, který se místo vodotěsného zipu uzavírá klasickým rolováním okolo tuhé plastové lišty a díky upevnění jednoho popruhu se dá nosit přes rameno. Co nového tedy přináší Duffle RC?

Duffle RC kombinuje vlastnosti výše popsaných zavazadel do jednoho. Z Rack-Packu má uzavírání pomocí rolování na úplně stejném principu. Z klasického Duffle má osazení pomocí daisy-chains i popruhy, takže ho lze nosit jako klasickou cestovní tašku nebo madla pro nošení použít jako popruhy přes ramena, a tedy vytvořit improvizovaný batoh. I když slovo improvizovaný je zde možná trochu zbytečně, protože popruhy přes ramena jsou pěkně široké a vyrobené z tuhého (ale zároveň polstrovaného) materiálu, takže se nejedná o žádné nouzové řešení, ale o velmi pohodlný nosný systém vhodný i do náročnější akce. Vzniká tak ekonomická verze dříve známého Duffle, která však má velmi podobné vlastnosti.

No a pak jsou tu „klasické“ vlastnosti, které jsou nedílnou součástí všech produktů Ortlieb už od roku 1982. Kvalitní materiál PD620 (polyester s nánosem PVC), který už se osvědčil na velké spoustě jiných produktů z dílny Ortlieb. Deklarovaná vodotěsnost dle mezinárodně uznávané normy IP 64, bezkonkurenční záruka 5 let, která dokazuje, že Ortlieb kvalitě svých produktů opravdu důvěřuje, a výroba kompletně v Německu. A v posledních skoro deseti letech také velká snaha dbát na ekologii a udržitelnost – v tomto odvětví chce Ortlieb už v roce 2025 (to je příští rok!) mít všechny své výrobky 100% recyklovatelné nebo biologicky rozložitelné a ve stejném roce by výroba neměla produkovat odpad, který by nebylo možné znovu využít. Na závěr už jen doplňme, že Duffle RC je k mání ve třech barevných verzích – černá, korálová, olivová, a také ve dvou různých objemech – 49 a 89 litrů. Račte si tedy vybrat u některého z prodejců značky ORTLIEB.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: