Nominace juniorů na MS 2011

Nominace juniorů na MS 2011

Raftové mistrovství světa se letos koná v Kostarice na Pacuare River. MS dospělých na R6 bude 5. – 10. října a junioři budou bojovat o cenné medaile 13. – 17. října. O tom kdo z juniorů do Kostariky pojede už je rozhodnuto.

Druhá a závěrečná část kvalifikace juniorů v raftingu na říjnové mistrovství světa R6 v Kostarice se odehrála 7. a 8. května na Trnávce.

Po sjezdu na Labi (24.4.), kde dominovala posádka TR Hanace, bylo jasné rozložení sil. Jen vítězství ve slalomu mohlo udržet druhou posádku, společenství Jiskra HB-Kaplice, ve hře o postup.

Další dvě posádky z Letohradu a Hodonína zaostávaly a jen těžko mohly pomýšlet na celkový úspěch.

Naděje pro Jiskru HB Kaplice žila ještě po první jízdě, když posádka zdolala trať bez trestné padesátky, čili minutí branky, ale druhá jízda definitivně rozhodla. TR Hanace jela nejrychleji a s nejmenší penalizací, což v součtu znamenalo přesvědčivé vítězství ve slalomu.

Na posádkách junioru je vidět, jak obtížné je najít v jediném klubu šest pádlistů stejného věku a poskládat posádku.

Junioři by se neměli hned specializovat pouze na rafting. Přípravu by měli raději zaměřit na loď slalomového nebo sjezdového typu. Závodník je pak univerzálnější, má větší cit pro vodu a má lepší schopnost improvizace. Obě posádky, na které se zúžil boj o účast, měly právě takové typy.

Vítězná TR Hanace je sestava sjezdařů, kteří si odskočili od své specializace. Z minulosti víme, že to takto může fungovat. Někteří i přes svůj věk patří už do české sjezdařské špičky. Jestli to byl jednoúčelový podnik, nebo z toho vznikne základ pro budoucího lídra raftového dění, nám ukáže až čas.

Výsledky nominace si můžete prohlédnout zde.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: