Nová vodácká autobusová linka Vyšší Brod – Boršov

Nová vodácká autobusová linka Vyšší Brod – Boršov

Na nejfrekventovanějším vodáckém úseku v naší zemi – Vltavě z Vyššího Brodu do Boršova se vodáci letos dočkali jedné převratné novinky. Přibyla další možnost jak se dopravovat podél řeky a sice vodáckou autobusovou linkou. Pojďme se na tento počin podívat trochu podrobněji.

Dopravu sebe sama i vlastního plavidla nějakým způsobem podél řeky, to je věc, kterou nutně řeší každý vodák. Někdo volí vlak a nezávislost v tom směru, že si vozí vše ve vlastním sudu či vaku, a tak žádné velké přesuny neřeší. Vlakem do Vyššího Brodu a vlakem z Boršova domů, loď v tom případě samozřejmě z půjčovny.

Čím dál více lidí ale preferuje plavbu nalehko bez bagáže, a tak si nějakým způsobem musí tuto převážet od jednoho kempu do dalšího. Někteří využívají služeb půjčoven, které to nabízejí, jiní volí raději své vlastní auto a svépomocí ve skupinách si auta převážejí.

A pak je tady další skupina lidí, kteří sice dojedou na start autem, ale tam ho po celou plavbu nechají stát. Právě pro tyto skupiny s auty je od letošního roku zřízena nová vodácká linka, která spojuje celou řeku Vltavu v jejím nejpopulárnějším úseku, tedy od Vyššího Brodu do Boršova. Ceny má dopravce, firma ADLP, s.r.o. celkem mírné, jedno sto korun za nejdelší trasu není opravdu nijak drahé. Linka funguje jako normální veřejná doprava, tzn., že staví na běžných autobusových zastávkách, má pravidelný jízdní řád a sveze opravdu každého zájemce. Jezdí pětkrát denně a už ji najdete i v IDOSu. Jsme tedy zvědaví, jak se linka osvědčí v praxi. Dejte nám vědět své postřehy z tohoto způsobu dopravy.

Více informací přímo na webu dopravce www.vodackybus.cz.

O nové lince také krátce informoval web ivltava.cz.

text: Tomáš Kala

Zkušenosti čtenářů

Tomáš Dostál

Vodácký autobus – skvěle utajená služba….. v kempu Trojice nikdo nic neví, na nástěnce visí jiný jízdní řád než na WWW stránkách, uvedený telefon nikdo nezvedá. Na IDOS samozřejmě žádné informace nejsou.
Naštěstí mezi Boršovem a Krumlověm funguje spolehlivá hromadná doprava, která je na rozdíl od vodáckého autobusu jasně definována a funguje…. takže za mne – díky, ale vodácký autobus v tomto podání už nikdy více.
TD

jirka z Veleně

Nedávaji mi logiku ty casy. Pokud si chci nechat auto v Boršově kam dorazime na lodi na konci cesty tak mi busová doprava neumožňuje dopravit na začátek cesty ve Vyšším Brodě ! Pro toho kdo chce jet po konci vodní cesty rychleji domů tak je přeci logické nahazet věci do auta a dorazit domů co nejdřive. Doprava umožňuje obrácené řešení. Nechat auto ve Vyšším brodě a vracet se pro něj na konci plavby coz má opacnou logiku. Dorazit na posledni chvili a rychle na plavbu ale na konci plavby ještě se přesouvat na vzdálenější místo od domova což když bus jede 1h a 50min a cesta zpět přes 1h tak aby se strávilo se šibovaním nakonec ješte den navíc. Myšlenka bussuprová ale zkuste se zamyslet nad jízdnim řádem

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: