Nový Zéland očima kajakářů

Nový Zéland očima kajakářů

Odložte kabáty, sundejte čepice a rukavice, uvařte si čaj a pojďte se ohřát při čtení další zprávy z projektu Nový Zéland očima kajakářů. I když, nyní vás mimo jiné vezmeme na jih jižního ostrova, kde umí být i v létě zima. I čepice a teplé oblečení jsme tu použili.

Minule jsme skončili zmínkou o raftování na řece Shotover. Samozřejmě jsme si řeku Shotover nenechali ujít a dali jí i na kajacích. Bohužel nyní měla pouze 13 kubíků za vteřinu, takže jak vypadá za skvělých 70ti, nebo dokonce za velké vody za 200 jsme si mohli pouze představovat. Každopádně, už cesta na nasedací místo je značně adrenalinová, protože vede po cestě necestě, kde z jedné strany máte skálu a z druhé kaňon. Nás na nasedací místo odvezli místní rafteři jejich minibusem. Alespoň jsme zjistili, že raftguidi jsou všude na světě stejní. I za nízké vody se na řece našla 2 těžší místa, spousty krásných pohledů na kaňon a hlavně průjezdný tunel, který zde vybudovali zlatokopové. Večer nás čekal rozlučkový večírek u kamaráda přezdívaného Medvěd. Pracoval a žil v Queenstown s přítelkyní Kristýnou a nyní se chystají do Kanady do Vancouveru.

Řekou Kawarau jsme ukončili pobyt ve městě Queenstown a vyrazili jsme dál směrem na jih, do oblasti zvané fjordland. Kdo byl v Norsku, nějak extra zajímavé mu to nepřijde, jinak jsou ale fjordy a skály sbíhající až přímo do moře hezké. Přijeli jsme za deště a všude tekly spousty vodopádků. Vyhlídkovou plavbu po fjordu jsme odsunuli na další den, kdy se mělo počasí vylepšit a dali jsme odpolední trek k jezeru „Lake Marian“.

Další informace, články, fotky a videa najdete na webu projektu: zeland.h2omaniaks.com

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: