Období klíšťat začíná – žijeme v rizikové oblasti (PR)

Období klíšťat začíná – žijeme v rizikové oblasti (PR)

Přestože očkování proti klíšťové encefalitidě představuje nejúčinnější ochranu, v České republice je stále proočkována jen asi pětina populace. „Čtvrtina nemocných má po prodělání závažné formy klíšťové encefalitidy trvalé následky, jako jsou chronické bolesti hlavy, poruchy spánku, koncentrace, paměti, nespavost, deprese, obrnu končetin, hluchotu nebo jiné poruchy hybnosti“ upozorňuje docent Rastislav Maďar z centra Očkování a cestovní medicíny [redir=https://www.ockovacicentrum.cz/cz/kde-ockujeme newwindow]Avenier[/redir].

Rizikových regionů v tuzemsku neustále přibývá, zasahují již do všech částí ČR. Nemoc se navíc z venkova přibližuje i k obyvatelům měst. Výskyt klíšťat je i ve vyšších nadmořských výškách, blízko stezek, kudy chodí turisté.

Pro klienty, kteří se rozhodnou očkovat ještě před začátkem sezony, připravily centra Avenier zvýhodněnou cenu na první dávku očkovacího schématu. Více o akci se dozvíte [redir=https://www.ockovacicentrum.cz/cz/akce-na-ockovani-proti-klistove-encefalitide newwindow]zde[/redir]. Nejbližší centrum ve své lokalitě najdete na [redir=http://www.ockovacicentrum.cz/cz newwindow]www.ockovacicentrum.cz[/redir].

[i]PR: Článek je placenou inzercí firmy [redir=http://www.ockovacicentrum.cz newwindow]Avenier[/redir] a jeho obsah nevyjadřuje názor HYDROredakce. Text neprošel redakční ani jazykovou úpravou.[/i]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: