Olympijský kanál v Tokiu má za sebou první závod. Amálie Hilgertová v něm získala stříbro.

Víkend od 24. do 27. října patřil testovacímu závodu na olympijské trati pro Tokio 2020. Z trojice českých reprezentantů se nejlépe umístila Amálie Hilgertová, která si na kajaku dojela pro druhé místo. Finále si vyjel i singlkanoista Lukáš Rohan, který nakonec dojel na osmém místě. Třetím českým zástupcem byl kajakář Ondřej Tunka, který se ovšem do finále neprobojoval a obsadil konečnou 12. pozici. „Beru to jako začátek nové sezóny, protože jsme teď měli 14 dní volno, takže nejsem ještě úplně ve formě. Spíš to bylo takové tréninkové. Ale je docela dobrý pocit vědět, že i když jsem neměla tak moc natrénováno, jako třeba v Seu, tak je to docela dobrý výsledek,“ okomentovala soutěž Amálie Hilgertová. Více informací hledejte na kanoe.cz.