Dvě zlata v Bratislavě! Ondřej Rolenc se stal dvojnásobným mistrem světa ve sjezdu

Dvě zlata v Bratislavě! Ondřej Rolenc se stal dvojnásobným mistrem světa ve sjezdu

Mistrovství světa v Bratislavě kromě kajakářských soubojů o medaile nabídlo také vrchol sjezdařských soutěží. Český tým veze medaile z individuálních i týmových soutěži.

Šampionát sjezdařů v Bratislavě zahájila týmová soutěž hlídek. První dva cenné kovy do české sbírky přidaly české kajakářky Barbora Dimovová s Terezou Kneblovou a Marií Němcovou, které předvedly bezchybnou jízdu a mohly se radovat ze zlaté medaile.

O druhou sprintovou medaili se postarala hlídka singlkanoistů ve složení Ondřej Rolenc, Vladimír Slanina a Antonín Haleš. České trio nestačilo pouze na vítězné Francouzce. „Každá medaile se počítá a my jsme samozřejmě nadšení. Na druhou stranu nám chybělo na francouzské družstvo opravdu málo, což nás trochu mrzí, ale z každé medaile musíme být rádi,“ hodnotil výsledek Haleš. Kajakáři ve složení Vojtěch Zapletal, Adam Satke a Vojtěch Matějíček skončili čtvrtí.

Do individuálních bojů o cenné kovy nastoupily české kajakářky v trojnásobném zastoupení. Diváci viděli Terezu Kneblovou, Marii Němcovou a Martinu Satkovou, která postoupila do finále z prvního místa. Nejlépe si z tohoto tria vedla Kneblová, která dokázala potvrdit svoji výbornou formu a dopádlovala si ve zrádných peřejích bratislavského kanálu pro stříbrnou medaili. 

„Před jízdou jsem byla hodně nervózní, ačkoli jsem neměla žádná očekávání. Jakmile jsem prvně zabrala, tak to ze mě všechno spadlo, horní část mi vyšla úplně skvěle, uprostřed mě to vyvezlo trošku na střed, takže jsem ten největší válec vyžrala skoro ve středu, ale zbytek byl fakt super. Vůbec jsem to nečekala, i když jsem věděla, že ta jízda byla celkem dobrá,“ radovala se Kneblová. Těsně pod stupni vítězů se umístila Satková, Němcová skončila devátá. Závod ovládla Francouzka Lise Vinetová.

Ondřej Rolenc

Následovala kategorie singlkanoistů s dalšími třemi českými zástupci. Pro senzační titul mistra světa si dojel Ondřej Rolenc. „Jízda sice měla drobnou chybu, ale zachránil jsem to tam a naštěstí jsem nenaboural do hrázky. Nakonec jsem s jízdou spokojený, jelikož tady na tom kanále je to opravdu těžké. Ale když to člověk udrží špičkou dolů, tak je spokojený vždycky,“ komentoval Rolenc. Další z českých závodníků Matěj Vaněk bral sedmou příčku, Vladimír Slanina skončil o místo za ním.

Program pokračoval finálovým jízdami kajakářů, kde byla Česká republika po kvalifikaci stoprocentně úspěšná. Do finále nastoupili čtyři závodníci – Vojtěch a Mikuláš Zapletalovi, Adam Satke a Vojtěch Matějíček. Vzhledem k výborným kvalifikačním časům především Zapletala a Matějíčka český tým pomýšlel na medaile. Bratislavský kanál však opět ukázal svou zrádnost. Pro nejlepší český výsledek si nakonec dojel pátý Satke. Triumfoval Slovinec Nejc Znidarčič.

Martina Satková

Předposlední kategorií byla singlkánoe žen s čtyřmi českými zástupkyněmi na startu, včetně Kneblové, která jen těsně zaostala za Italkou Cecilii Panatovou a vybojovala druhé individuální stříbro. Na stupních vítězů je doplnila další z všestranných závodnic Martina Satková. Nepopulární čtvrtou příčku brala vítězka kvalifikace Marie Němcová.

Marie Němcová

Závěrem se představila kategorie C2 muži, kde byly české barvy v kvalifikaci opět stoprocentně úspěšné. S velkými ambicemi vstupovala do závodu posádka Daniela Suchánka a Ondřeje Rolence. Tato dvojice svou dominanci potvrdila a vybojovala titul mistrů světa.

Vždycky se snažím, když má Rolda nějaký úspěch nebo neúspěch ze svého individuálního závodu, aby udržel emoce i do druhého závodu. Ale dneska byl tak zvláštně klidný – asi si ani neuvědomoval, že vyhrál,“ usmíval se po závodě Suchánek. „Před závodem jsme byli v dobré náladě. Jen jsme si řekli, že chceme zajet pěknou jízdu, abychom s ní mohli být spokojení, což se povedlo. Je to opravdu skvělé.

Duo Suchánek, Rolenc

Pro čtvrté místo mezi deblkanoisty dojela posádka Marka Rygela a Petra Veselého. Šesté místo obsadila českokrumlovská dvojice Martin Novák, Antonín Haleš a závěr celého mistrovství uzavřeli osmou příčkou Lukáš Tomek, Michael Šrámek.

Medailisté z Bratislavy

Český tým ve sjezdu na divoké vodě si z Bratislavy odváží pět individuálních kovů (dvě zlata, dvě stříbra a jeden bronz) a zlato a stříbro z hlídek.

Foto: Kanoe.cz/ Aleš Berka

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: