Ortlieb Atrack – vybere si každý (nebo si ho doladí podle sebe)

Ortlieb Atrack – vybere si každý (nebo si ho doladí podle sebe)

Potřebuješ parádní batoh úplně na všechno? Na trekování v horách, na trajdání po městě, na vodácké výlety, na… Samozřejmě, že potřebuješ. A marně hledáš odpověď na otázku, kde se dá takový batoh sehnat? Odpověď je jednoduchá – vyrábí se v Německu, ve firmě Ortlieb a jmenuje se Atrack.

Atrack není jenom jeden batoh, ale je to celá kolekce batohů rozdělených a uzpůsobených podle zaměření, takže si vybere opravdu každý. Kdo by byl „estét“, ten má možnost si nově svůj Atrack barevně doladit, protože Ortlieb pro letošní rok začal nabízet volitelné barevné popruhy ve verzích černá, hnědá, tyrkysová a oranžová. Znamená to, že si můžeš vytvořit batoh nadyzajnovaný k obrazu svému.

Vzhled Atracku si lze vyladit pomocí různě barevných stahovacích popruhů.
Vzhled Atracku si lze vyladit pomocí různě barevných stahovacích popruhů.

Pořád píšeme batoh, ale pravdou je, že všechny Atracky jsou hybridem mezi batohem a taškou. Vypadají jako batoh, nosí se jako batoh, ale otevírají se jako taška. Proč? Protože to přináší mnoho výhod. Třeba tu, že batoh se uzavírá vodotěsným a prachotěsným zipem TIZIP, který zaručuje stoprocentní vodotěsnost (IP 67). Nebo tu, že když batoh doširoka otevřeš, máš neuvěřitelný přehled a nebudeš nic hledat. Protože je zip na zádové straně batohu, značně se snižuje riziko, že ti ho někdo vykrade a taky můžeš batoh v klidu položit na mokrou zem nebo na sníh, aniž by sis máčel uzavírání nebo nosný systém. Dost dobrý, co?

Vodotěsné uzavírání pomocí zipů TIZIP.
Vodotěsné uzavírání pomocí zipů TIZIP.

Je toho ale víc, čím si Atrack získá každého, kdo potřebuje mít svoji výbavu na top úrovni. Odolný nylonový materiál bez PVC, který je absolutně vodotěsný, plnohodnotný zádový systém, který je výškově nastavitelný, vyrobený z nenasákavých materiálů a opravdu pohodlný, řešení vnitřního prostoru několika kapsami na zip, což ještě přispívá k perfektní orientaci uvnitř batohu, kompresní pásky a taky vychytaný modulární systém, který umožňuje doplnit batoh dalším příslušenstvím (závěsný kit na vybavení, závěsný kit na helmu, hydratační systém) nebo si na něj prostě jen tak něco cvaknout karabinkou.

Orientace uvnitř batohu je díky dlouhému zipu bezproblémová.
Orientace uvnitř batohu je díky dlouhému zipu bezproblémová.

Aby si vybral každý podle svého gusta, je základní řada batohů Atrack o objemech 25, 35 a 45 l vyvedena ve spoustě zajímavých barevný kombinací + si je můžeš ještě osobně doladit, jak jsme si už řekli. A potom jsou tu již také zmíněné modifikace podle určení.

Atrack CR, kde CR znamená core, tedy jádro, je co možná nejvíc minimalistický, tedy osekaný na úplný základ (jádro). Zároveň si ale zachovává skvělý nosný systém a další signifikantní vychytávky. Variantou CéeRka je ještě Atrack CR Urban vyrobený z Cordury. „Gramaři“ už mají jasno, že?

Verze BP je uzpůsobena pro cyklistiku.
Verze BP je uzpůsobena pro cyklistiku.

Atrack BP je speciálně vyvinutý pro jízdu na kole a bikepacking (zkratka BP). Oproti jiným Atrackům mu byl odstraněn velký bederní pás, který nahradil jednoduchý pásek, batoh má štíhlý tvar a možnost upevnění helmy.

Elegantní Atrack Metrosphere se hodí do města i do přírody.
Elegantní Atrack Metrosphere se hodí do města i do přírody.

A na závěr, pro městské outdooráky, ještě velmi elegantně vypadající a minimalistický Atrack Metrosphere, který spadá do kategorie věcí „gorpcore“, což je styl zaměřený na nošení vysoce užitkového a funkčního vybavení inspirovaného outdoorem. Metrosphere tak v pohodě obstojí na obchodních schůzkách nebo třeba v divadle (pokud do nějak teda někdo chodí s batohem), ale samozřejmě i v přírodě.

Pokud ještě váháš, tak doplníme, že na všechny produkty Ortlieb se vztahuje záruka 5 let, která je jasným důkazem toho, že tahle značka svým produktům bezmezně důvěřuje. Ostatně má důvod, protože si na všechno dohlíží při výrobě v Německu. V posledních zhruba 10 letech klade Ortlieb taky velký důraz na ekologii a udržitelnost – v tomto odvětví chce firma už v příštím roce mít všechny své výrobky 100% recyklovatelné nebo biologicky rozložitelné a v témže roce by výroba neměla produkovat odpad, který by nebylo možné znovu využít!

Pokud tě tato značka zaujala, podívej se na seznam českých prodejců značky ORTLIEB.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: