Paddleboardová sezóna na jihu Čech je za námi

Paddleboardová sezóna na jihu Čech je za námi

Podzim je v plném proudu, řeky vychladají, ale ještě se pár slunných dní najde, a tak SUPeři z jihu Čech po posledním velkém závodu na Vltavě prkna ještě nevyfukují. SUP sezónu roku 2016 hodnotí pozitivně a budou z ní vycházet při plánování sezóny další.

Českobudějovický amatérský sportovní klub paddleboardistů BUDE SPORT je jednou z hlavních paddleboardových komunit v Čechách, a kromě účasti na českých a zahraničních závodech, na kterých se vždycky nějaký jejich borec na bednu vystoupí, pořádají i závody a workshopy v režii BUDE SPORT. Za zmínku stojí ultimátní závod na nepříliš flat water přes celé lipenského jezero. První ročník 33 kilometrového a jeho zkrácené 12 km verze Lipno maratonu se konal za divočejšího počasí přesně podle motta závodu „Jestli umíš počítat, počítej se vším“. Závod se konal v rámci festivalu SPORT FEST 2016.

Další vícedenní vydařenou akcí bylo červnové S.U.P. Forum v Českém Vrbném, kde má BUDE SPORT svoji základnu. Na tuhle paddleboardovou akci jsou zváni všichni příznivci paddleboardingu a pečlivě se zde utužují vzájemné SUPer vztahy. Během tří dní si mohli SUPeři zajezdit slalom na tamním zrekonstruovaném kanále divoké vody v Areálu Lídy Polesné, společně si vyjet do centra Českých Budějovic anebo splout Vltavu trochu jiným stylem než provařeným poflakováním na raftu s pivkem v ruce, jak je na tomhle úseku Vltavy zvykem.

Tým BUDE SPORT se podílel i na letošním Olympijském parku RIO Lipno 2016, na kterém během čtyřdenního workshopu nabídli návštěvníkům úvodní hodinu do paddleboardingu s instruktáží na suchu a následnou společnou vyjížďku. Vyvrcholením tohoto workshopu bylo uspořádání technicko-rychlostního kvalifikačního plážového závodu, ze kterého postoupili dva muži a dvě ženy do elitního nočního exhibičního závodu RIO Lipno SUP Night Sprint.

V letošní sezóně si SUPeři mohli vybrat ze 20 akcí, které se konaly v České republice, nasbírat medaile a vypilovat techniku. BUDE SPORT bude do konce roku už organizovat jen jednu akci a tou je vodácký ples BUDE BÁL 5. listopadu pro všechny borce od vody. Ale už teď je jisté, že sezóna 2017 se otevře na začátku dubna sedmikilometrovým SUP Start závodem na Vltavě opět u nich v Českém Vrbném.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: