Prijon Junior Seayak

Prijon Junior Seayak

V Prijonu pro letošek připravili mořský kajak pro děti. Jmenuje se Prijon Junior Seayak a je určen pro jezdce do 60 kg, s výškou zhruba do 165 – 170 cm.

Dodává: HG Sport
www.hgsport.cz
Testovali: Johanka, Jonáš, Adéla, Toník a Jana

■ materiál: HTP
■ délka: 383 cm
■ šířka: 56 cm
■ hmotnost: 18 kg (verze Pro)
■ výtlak: 235 l
■ nosnost: 60 kg
■ velikost límce: 81 x 46 cm
■ infocena: 16 900 Kč

V Prijonu pro letošek připravili mořský kajak pro děti. Jmenuje se Prijon Junior Seayak a je určen pro jezdce do 60 kg, s výškou zhruba do 165 – 170 cm.

Jde o kajak velmi odolný a tuhý, který hravě vydrží dětské řádění. Palubní šňůry jsou pevně uchycené a vedené po celé délce lodě, takže vydrží nejrůznější tahání a případný plaváček se má kde chytit. Zádová opěrka je z plastu pokrytého odolným textilem a má svislé prolisy. Je pohodlná a měla by rychle schnout. Loď má kvalitně provedené pedály. Netrčí z nich nic ostrého a dají se snadno posouvat, i když už dítě sedí v lodi.

Dětský posez v kajaku

Ale abych jen nechválil – překvapila přední hrana sedačky, která je ostrá a je 6 cm nade dnem. Při nekontrolovaných hrátkách by mohlo menší dítě zastrčit nožku pod sedačku a zranit se.

Kokpit je dětem dobře velikostně přizpůsoben

Junior testovaly 4 děti a jeden dospělý. Děti byly v rozmezí od 7 do 15 let. Ačkoli jsem považoval kokpit za příliš dlouhý, i nejmenší Johanka na jeho přední hranu dosáhla. I přes vysoké boky (u sedačky 25 cm) děti do lodě „nezapadly“. Jediné, co se nedařilo žádnému z dětí, bylo využití stehenních opěrek Ty malé nedokázaly nohy dostatečně roztáhnout a větší testeři pod opěrky stehna nevměstnali.

Záď kajaku je připravena na osazení kormidlem

Loď má vysokou primární stabilitu. Děti asi do vln moc vyrážet nebudou, takže je to dobře. Kýl je rovný a loď skvěle drží směr. Nedařilo se řízení lodě náklonem, ale dá se dokoupit kormidlo.

Seayak v akci

Pokud jde o jízdní a užitné vlastnosti, palec nahoru. Když chcete ukázat dětem krásy seakajakingu, měli byste tuhle loď vyzkoušet. Nejspíš pro vás bude jako dělaná.

Zkušenosti čtenářů

Milan Hanuš

Můžu potvrdit, tento sea kajak seděl dceři (11 let) skvělé. Po čtyřdenní plavbě v Chorvatsku tvrdím, že tam to kormidlo chybí poměrně zásadně. Pokud není hladina jako rybník, má dítě opravdu problém jet šikmo ve vlnách a hrozně se nadře na udržování směru lodi.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: