Přindiš, Hilgertová, Heger – rankingový závod vodních slalomářů ovládli Češi

Přindiš, Hilgertová, Heger – rankingový závod vodních slalomářů ovládli Češi

Čeští slalomáři a slalomářky měli o víkendu (11. – 12. 8.) v pražské Troji medailové žně. Vít Přindiš mezi kajakáři, Štěpána Hilgertová mezi kajakářkami a mladý Tomáš Heger mezi singlkanoisty. To jsou vítězové závodu World Ranking Race.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Přindiše na stupně vítězů navíc doprovodil druhý Jiří Prskavec a třetí Luboš Hilgert. A Hilgertovou doprovodila druhá Kateřina Kudějová a třetí Barbora Valíková. Kajakáři i kajakářky tak znovu ukázali, že patří mezi světovou špičku.

Chtěla jsem postoupit do finále, ale že pojedu až takhle, to jsem nečekala. Dnešní závod jsem si velice užila a jsem z toho téměř dojatá,“ popisuje šťastná, zlatá Hilgertová. Teprve dvacetiletý Tomáš Heger zase říká: „Je to skvělý pocit. Spodek mi ‚klouznul‘ pěkně a jsem spokojený.“

Závod jsem jel z „plného tréninku“ na letošní MS a jsem hodně unavený. Ale je to super závodit v Praze, to jsem si nemohl nechat ujít,“ popisuje Přindiš, který svou přípravu směřuje k letošnímu Mistrovství světa, které se pojede na konci září v brazilském Riu.

Štěpána Hilgertová / F: Kanoe.cz
Štěpána Hilgertová / F: Kanoe.cz

A i na stupních vítězů mezi singlkanoistkami bylo o české barvy postaráno. Zajistila je stříbrná Kateřina Havlíčková. „Druhé místo je super. Sice jsem měla tři šťouchy, ale bylo to rychlé. Ještě to musím do dalších závodů vyčistit a bude to dobré,“ pochvaluje si.

Na start závodu World Ranking Race se postavilo 260 závodníků ze 17 států. Jedná se o závod, který je otevřen všem vodním slalomářům (závodníky přihlašují národní federace) a na kterém ti nejlepší získávají body do světového žebříčku.

Že je pražská trať velmi oblíbená i mezi dalšími závodníky potvrzuje Novozélanďanka Luka Jones a Slovák Matej Beňuš. „Miluju závodění v Praze, je tady jedna z mých nejoblíbenějších tratí a vždycky je tu narváno,“ popisuje vítězka kategorie C1 ženy Jones. Atmosféru si pochvaluje i stříbrný olympionik, bronzový singl kanoista Beňuš: „Prahu mám strašně rád. I když jsou tu menší závody, je tady vynikající atmosféra. Jinak se mi závodilo fajn, akorát jsem dělal zbytečné chyby.“

Výsledky:

C1 ženy

1. Luuka Jones (NZL) – 116,78

2. Havlíčková, K. (CZE) – 120,79

3. Lawrence Rosalyn (AUS) –122,30

C1 muži

1. Heger Tomáš (CZE) – 95,96

2. Gebas Vítězslav (CZE) – 87, 61

3. Beňuš Matěj (SVK) – 98,68

K1 ženy

1. Hilgertová Štěpána (CZE) – 103,11

2. Kudějová Kateřina (CZE) – 103,26

3. Valíková Barbora (CZE) – 103,27

K1 muži

1. Přindiš Vítězslav (CZE) – 87,35

2. Prskavec Jiří (CZE) – 87,60

3. Hilgert Luboš (CZE) – 88,29

Kompletní výsledky: live.results.cz/schedule.php?event=201841wrr

Fotogalerie z akce: www.zonerama.com/Kanoe/Album/4542846

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: