Přindiš vítězí na Světovém poháru, Fišerová třetí

Přindiš vítězí na Světovém poháru, Fišerová třetí

Italská Ivrea v sobotu (2. 9.) nadělila českým vodním slalomářům hned dvě medaile. Vít Přindiš byl nejrychlejší mezi kajakáři, Tereza Fišerová vybojovala třetí místo v kategorii C1 ženy. Deblkanoisté Kašpar se Šindlerem skončili čtvrtí. V nedělním závodě vybojoval Lukáš Rohan sedmé místo.

Skvělý výkon opět předvedl kajakář Vít Přindiš, který se jako jediný Čech dokázal probojovat do sobotního finále. Mezi deseti nejlepšími nenašel konkurenta a připsal si letos už třetí vítězství ve Světovém poháru. Usadil se tak na první příčce celkového pořadí.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

„Našel bych tam ale hned několik chyb. Nečekal jsem, že mi to bude stačit na vítězství, doufal jsem, že by to mohlo být do třetího místa. Budu se snažit udržet na čele žebříčku Světového poháru, ale čeká mně náročný tréninkový týden, takže jsem zvědavý, jak se budu cítit,“ řekl vedoucí mužSvětového poháru ICF Přindiš.

Čtvrtým místem dvojice Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem pokračovalo vystoupení českých deblkanoistů na čtvrtém z pěti Světových pohárů ICF ve vodním slalomu. V kategorii C2 mužů jsou stále na čele průběžného hodnocení, kdy se o prestižní vítězství poperou příští týden ve španělském Seu. Vítězství si připsala dvojice slovenských bratranců Škantárů.

Vít Přindiš / F: Bálint Vekaszy, ICF
Vít Přindiš / F: Bálint Vekaszy, ICF

„Mrzí nás chyba v začátku tratě, jezdíme v obrovské pohodě a vyplatilo se, že jsme i v poolympijském roce v přípravě nepolevili. Pořád bojujeme o celkové vítězství v sérii Světových pohárů a rozhodne se příští týden ve Španělsku, kde se bere dvojnásob bodů,“ upřesnil Kašpar.

Mezi singlkanoistkami vyšla opět s medailí stříbrná z mistrovství Evropy Tereza Fišerová. V sobotním závodu, kde kralovala vedoucí celkového pořadí SP Australanka Jessica Foxová, vybojovala i přes jeden dotek branky cenný bronz.

„Jessica jela neskutečnou jízdu. Já jsem spokojená i s bronzem. Jsem ráda, že jsem tu jízdu dokázala zkorigovat i přes toho šťoucha. Možná, kdybych neměla tu chybu na protivodě a ještě malé zaváhání u cíle, tak bych na to druhé místo dosáhla. Letošní sezóna je super, ale nad medailemi z mistrovství světa nerada přemýšlím. Snažím se jet každý závod co nejlépe,“ řekla momentálnědruhá žena celkového pořadí série Světových pohárů ICF.

Lukáš Rohan / F: Bálint Vekaszy, ICF
Lukáš Rohan / F: Bálint Vekaszy, ICF

Čtvrtý ze Světových pohárů pokračoval v neděli semifinálovými a finálovými jízdami kajakářek a singlkanoistů. Bohužel nepřinesl medailová umístění. Nejlépe se ve městě Ivrea vedlo Lukáši Rohanovi v kategorii C1 muži, který si odnesl konečné sedmé místo. Kajakářky se do finále neprobojovaly.

Lukáš Rohan má za sebou náročné léto, kdy startoval na MS i ME do 23 let. Dopoledne postupoval ze semifinále jako pátý nejlepší. „Vítězství bylo dneska hodně vysoko, dvě chyby mě stáli třetí místo. Jezdím teď v obrovské pohodě. Doufám, že výsledek dokážu ještě vylepšit ve Španělsku,“ řekl po závodě Rohan. Vítězství patří podobně jako v Praze – Troji Němci Tasiadisovi. Semifinále se ráno nepovedlo trojici českých kajakářek, kdy Amálie Hilgertová, Tereza Fišerová a Kateřina Kudějová obsadili 13. až 15. místo. Vítězství připadlo německé závodnici Funkové.

Amálie Hilgertová / F: Bálint Vekaszy, ICF
Amálie Hilgertová / F: Bálint Vekaszy, ICF

Seriál Světových pohárů ICF se teď přesouvá na oblíbenou olympijskou trať v Seu d´Urgell. O nejlepší tři místa v celkovém hodnocení letošního seriálu zabojuje kajakář Vít Přindiš, singlkanoistka Tereza Fišerová a deblkanoisté Kašpar se Šindlerem.

„Je dobré, že po čtyřech závodech máme tři lodě na medailových pozicích celkového pořadí Světového poháru. Navíc Vít Přindiš může jako první český kajakář vyhrát celkově,“ upřesnil šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: