Raftaři bojovali na Trnávce o mistrovské tituly v hlídkách

Raftaři bojovali na Trnávce o mistrovské tituly v hlídkách

Předposlední červnový víkend 22. – 23. června uzavřel jarní část raftové závodní sezóny. Na umělé slalomové dráze Trnávka u obce Želiv bojovali raftaři o body do seriálu Českého i Evropského poháru v raftingu R4 2024, ale také o tituly mistrů a mistryň České republiky v klubových hlídkách!

Umělá slalomová dráha Trnávka je známá svou čistou vodou, vysokou technickou obtížností, délkou (700 m) a velkým spádem (11 m). Kanál je díky svým parametrům jedním z nejtěžších na světě. Překážky tvoří v kanále betonové prahy na dně a 44 dřevěných vrat zakotvených do stěn kanálu.

Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář

O víkendu závodily čtyřčlenné posádky (R4) ve slalomu a sprintu. Kromě nejmladších juniorů a juniorek do 19 let se závodů zúčastnily všechny ostatní kategorie. Tedy junioři a juniorky do 23 let, muži, ženy i kategorie Masters a posádky smíšených týmů Mix. Kromě tradiční kategorie R4 se na Trnávce závodilo i ve slalomu dvojic R2.

Na Trnávce se letos uskutečnilo i divácky velmi atraktivní a mezi závodními kluby velmi prestižní Mistrovství České republiky ve slalomu klubových hlídek. Slalom hlídek je soutěž, ve které tým tvoří vždy 3 rafty členů stejného oddílu s minimálním počtem 4 žen v každé hlídce. Kromě technických dovedností a sportovního výkonu jednotlivých závodníků prověří tato soutěž i schopnost spolupráce a komunikace mezi týmy, jednotlivé posádky v hlídkách se totiž musí na trati šikovně střídat, aby průjezd tratě všech 3 lodí byl co možná nejrychlejší.

Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář

Titul mistrů a mistryň České republiky ve slalomu klubových hlídek si z Trnávky odváží pražský oddíl RK Troja. Na stříbrné pozici do cíle dojela hlídka raftařů z oddílu KV Viking Mladá Boleslav a na 3. místě se umístila klubová hlídka složená z juniorských závodníků opět z pražského klubu RK Troja.

Vítězství ve slalomových hlídkách se nám podařilo letos obhájit a o to je pro nás cennější, ukazuje totiž kvalitu celého klubu. K úspěchu je třeba prvotřídní členská základna a schopnost závodníků se během jízdy dobře zkoordinovat,“ zhodnotila úspěch svého oddílu členka vítězné hlídky Zdeňka Fingrová z klubu RK Troja.

Foto: Vašek Kolář
Foto: Vašek Kolář

Kromě českých posádek se závodů na Trnávce zúčastnil i tým raftařů a několikanásobných mistrů světa v raftingu z Japonska. Japonci pravidelně navštěvují raftové terény v České republice a během letošního pobytu v Evropě se zúčastnili všech 3 závodů v Troji, Roudnici nad Labem a na Trnávce, které se u nás během května a června uskutečnily. Japonský tým TEIKEI se na Trnávce umístil na 5. místě mezi muži ve slalomu i sprintu.

Výsledky SLALOM
Výsledky SPRINT
FOTOGALERIE od Vaška Koláře

Raftaře nyní čeká prázdninová pauza, seriál Českého poháru v raftingu 2024 pokračuje až vodáckým svátkem 24. – 25. srpna na Vltavě pod Lipnem, kde na závodníky čeká závod přes obávané Čertovy proudy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: