Raftaři mladoboleslavské posádky PRSI tým dvojnásobnými Mistry ČR 2020 ve sjezdu přes Čertovy proudy

Raftaři mladoboleslavské posádky PRSI tým dvojnásobnými Mistry ČR 2020 ve sjezdu přes Čertovy proudy

Poslední srpnový víkend byl tradičně vodáckým svátkem, jednou za rok si totiž mohou závodníci všech vodních sportů na divoké vodě užít nádhernou a velmi obtížnou trať Vltavy pod Lipenskou přehradou. Raftaři bojovali o tituly Mistrů České republiky ve sjezdu v kategorii R4 i R6.

Muži závodili v obou kategoriích čtyř i šestičlenných posádek na trati vedoucí přes tu vůbec nejtěžší část, přes Čertovy proudy. V obou kategoriích vyhrála a vybojovala tak titul Mistrů České republiky v raftingu, ve sjezdu R4 i R6 mladoboleslavská posádka PRSI Team (Jiří Irain, Jan Šantora, Filip Jelínek, Václav Švadlena + Vladimír Slanina st. a Vladimír Slanina ml.)

Mezi ženami zvítězila v kategorii R4 a Mistryněmi České republiky 2020 se stala prostějovská posádka TR Omega Tygříci, která zvítězila také i v kategorii R6. Ženy TR Omega (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová + Anna Kašparová a Lenka Bauerová) byly jedinou ženskou posádkou, která se odvážně pustila na trať přes divoké Čertovy proudy.

Seriál raftových závodů po víkendové pauze pokračuje 12. zářízávody ČP R4 ve slalomu a sprintu na umělé slalomové dráze v Českém Vrbném u Českých Budějovic. ROHOZEC Cup 2020 bude důležitý především pro nejmladší závodníky. Kategorii U19 – raftaře do 19ti let, čeká ve Vrbném Mistrovství ČR ve slalomu i sprintu. Událost k akci najdete také na Facebooku.

Kromě tradičních kategorií – slalomu a sprintu čtyřčlenných člunů, zároveň pokračuje i velmi populární závod ve slalomu dvojic na nafukovacích kánoích Gumotex Baraka Cup 2020. Závody budou jednodenní, neděli mohou závodníci již tradičně využít ke společnému tréninku a také k závodu H2H – tedy paralelnímu závodu dvojic posádek.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: