RedBull Snowkayak 2009

RedBull Snowkayak 2009

Letošní závod ve snowkayakingu v Rakousku nebyl mistrovstvím světa a místo v Lienzu se konal v pro nás bližším Obertauernu. Také letos poprvé vzal celou akci se všímvšudy pod svá křídla RedBull, firma známá nejen svým energydrinkem a nyní nově přírodní kolou, ale hlavně pořádáním právě různých extrémních a ulítlých závodů. Počet startujících byl tentokrát omezen na 100 lidi a byla pouze jedna kategorie pro všechny.

K trati závodníky i kajaky navozila rolba a od 8 do 10 hodin měly být tréninkové jízdy a v 10 pak start. To ale až tak úplně neklaplo, celá akce se pošoupla o pár hodin dozadu. Trať byla letos pomalejší a bezpečnější. I klopené zatáčky byly povětšinou dostatečně vysoké, takže myslím, že ani nikdo z tratě nevylétl. Závodníky čekalo 5 zatáček a před cílem celkem prudký průjezd pod mostem pro sjezdaře. Jen dojezdové ledové jezírko budilo značný respekt. To ale nakonec organizátoři na kvalifikační jízdy zrušili.

Zkušenosti čtenářů

bouky

výborný fotky, to fotil rodeista?

Rodeista

Jes men, díky 🙂 Ono tam velkou část dělá to počasí, bylo fakt nádherně

Keny

Gratuluji všem k odvaze, Zuzce obzvlášť k heroickému výkonu a děsně mě mrzí ta smůla s helmou. Moc rád bych Zuzku viděl na bedně. Tak snad příští rok. Budu fandit :-))

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: