Rekonstrukce jezu Vochkov na Mži

Rekonstrukce jezu Vochkov na Mži

V neděli jsem si dával Mži z Bdeněvsi do Plzně a na rekonstruovaném jezu Vochov jsem narazil na problém – souvislé oplocení pod jezem. Bohužel jsem nevzal foťák… Situace je následující:

Připlouváme korytem s vysokými, prakticky kolmými břehy. Řeka v pravém úhlu zahýbá doprava, před námi jsou česla a kdesi nahoře bouda elektrárny.

Na boudě v oploceném areálu elektrárny je varovná cedule standardizovaného typu „NEBEZPEČNÝ JEZ″ s přehršlí symbolů, včetně „přenášení vlevo“. Za oplocenkou elektrárny je zához z kamenů a stavební sutě, za kterým následuje několik metrů kolmé zdi, pak je jez (šikmá deska se schodem ve 2/3 délky, těleso na první pohled stavebně dokončeno) a na druhé straně sání do fabriky v kolmé zdi.

Pokusíme se tedy přenést vlevo léta používanou trasou:

Po vystoupení po nestabilním povrch záhozu se octneme na ostrůvku mezi jezem, oploceným areálem MVE a náhonem elektrárny. Spodní cíp ostrůvku s příjezdovou cestou stavbařů přes náhon je oddělen plotem, nataženým od spodku kozy od jezu až do náhonu před trubkovým přemostěním, takže jediná cesta dál vede přes plot.

Evidentně jsem nebyl první, kdo přes plot zdobený cedulemi o sledování prostoru kamerou táhl loď. Naštěstí má zatím jen krajní sloupky a díky tomu uprostřed pletivo skoro leží je poněkud ošlapaný.

1) úprava brání přenášení lodí

2) úprava znemožňuje přístup k jezu v případě jakékoliv havárie

Okolí jezu se patrně bude ještě upravovat, i když v tuto chvíli o tom kromě nového plotu z drahého poplastovaního pletiva nic nevypovídá. Problém bude nutno řešit jak s Povodím, tak s majitelem pozemku a odpovídajícím způsobem opravit čerstvě vypadající vodácké značení. To stávající prakticky zavádí do pasti.

Místo fotky informující o stavu na řece se podívejte na nákres z 12.4. 2015

Nákres jezu Vochkov k 12.4.2015 / autor: StřelecNákres jezu Vochkov k 12.4.2015 / autor: Střelec

Fotky loňské názorně ilustrují situaci v terénu:

Výstupní místo, v současnosti kryté záhozem / F: StřelecVýstupní místo, v současnosti kryté záhozem / F: Střelec

Můstek přes náhon / F: StřelecMůstek přes náhon / F: Střelec

Náhon / F: StřelecNáhon / F: Střelec

Ahoj

Střelec

Zkušenosti čtenářů

Hka

Oriflame registrace, aktuální katalog na http://www.kosmetika-sleva.cz

TR

Uniq parfémy, registrace zdarma, http://www.cesky-parfem.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: