Sázavské pádlo 2019

Sázavské pádlo 2019

Vodáci, kamarádi, dobrodruzi, zveme vás na 49. ročník závodu dětských vodáckých oddílů Sázavské pádlo. Jedná se o zápolení vodáků od útlého věku až po ostřílené seniory. Na trase Krhanice – Pikovice závodíme na kánoích, kajacích a pramicích.

Závodníci jsou rozděleni do 4 věkových kategorií. Soutěž začíná závodem všestrannosti, kdy čtyřčlenné posádky plní různé úkoly zaměřené na vědomosti, šikovnost i sílu. Podle jejich úspěšnosti je vypsáno pořadí pro start sjezdu. Nejúspěšnější tým vyplouvá jako první a má náskok na své soupeře. Posádka, která protne pomyslnou cílovou pásku pod mostem v Pikovicích, se stává vítězem své kategorie. Po cestě je na závodníky připravena branková pasáž, kde se snaží lodě projet povodné i protivodné branky, ideálně bez doteku. V neděli po obědě proběhne slavnostní vyhlášení všech kategorií, předání cen, medailí a diplomů vítězům a společné rozloučení s touto skvělou vodáckou akcí.

Letošní ročník se ponese v duchu pravěku, účastníci a organizátoři se připraví na akci kostýmy, bude připravena tematická výzdoba a doprovodný program.

Proto neváhejte a užijte si s námi víkend plný emocí, zábavy, napětí a příjemné atmosféry. Těšíme se na vás v Pikovicích v kempu v pátek 10. května od 20:00.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: