Seakajaky v Dánsku aneb ve škole na vodě

Seakajaky v Dánsku aneb ve škole na vodě

Dánsko – země tisíců ostrovů, věčně zelené trávy, doškových střech, traktorů, lékořice, ale také země bez hor, řek a sněhu. Pro mne je to především země mých seakajakářských začátků.

Do Dánska jsem přijela koncem léta, abych tam půl roku studovala na sportovní škole Idraetshojskole Koeng ([redir=http://www.koeng.dk newwindow]www.koeng.dk[/redir]). Škola se nachází v malém městečku Glamsbjerg na ostrově Fyn, které je vzdálené asi 20 km od města Odense, známého jako rodiště Hanse Christiana Andersena. Po příjezdu se ukázalo, že více než o náročný studijní pobyt půjde o atraktivní „školu v přírodě“ all inclusive s pestrým sportovním i společenským programem.

Mořské kajaky mě nadchly tak, že jsem se rozhodla pokračovat v Čechách na divoké vodě. Nenechte se ale mýlit – divoká voda a moře jsou dvě velmi odlišná prostředí, mořský kajak a WW kajak dvě odlišné lodě, proto se doporučuji na první výlet na mořském kajaku dobře připravit. Inspiraci můžete získat třeba na každoročním seakajakářském sympoziu organizovaném Stanďochem z „HGéčka“.

[b]Užitečné odkazy:[/b]

Seakayaking v oblasti ostrova Fyn – tipy na výlet, zajímavosti, mapy: [redir=http://www.visitfyn.com/article/29397 newwindow]www.visitfyn.com[/redir]

Kurzy seakayakingu + prodej vybavení: [redir=http://www.visitfyn.com/modules/fsArticle/index.php?articleid=56349 newwindow]www.visitfyn.com[/redir]

text a foto: Kačka Paskerová

Zkušenosti čtenářů

Klasik

Až do 18 let jsem jezdil na různých pajcech dánských lodí (www.struerkajak.com) a vždy se tam chtěl je podívat. Je to úžasná země. Za totáče to bylo opravdu moooooc daleko. Teď koukám na ten odkaz té školy a ani nemohu najít odkaz na mírně srozumitelnější jazyk. Čím jste tam mluvili (ta jejich hatmatilka asi zas tak moc po světě rozšířená není)? Nemáš někde odkaz v angličtině?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: