Seakayakem do Bonifacia

Seakayakem do Bonifacia

Po seakayakování na severu Korsiky v roce 2006 jsem považoval tuto kapitolu vodáctví za uzavřenou. Když se na jaře na Moravici u piva zeptal kamarád Jirka z Opavy, co že budeme dělat v létě, byl jsem překvapen. Padlo slovo Korsika a po dalším pivku bylo rozhodnuto.

Trajekt z Janova nás vyplivnul v Bastii, kde nás opět přivítala neopakovatelná atmosféra ostrova. Cestu na místo startu jsme si zpříjemnili koupáním v modrozelených zálivech podél cesty na jih a sklenkou korsického vína. V Proprianu, místu zahájení plavby, jsme po přípitku pastisem v krčmě v přístavu přespali na písečné pláži, aby s ránem vybraná dvojice odjela s autem zaparkovat do Bonifacia, které bylo cílem naší plavby. Měli jsme štěstí, našli jsme volné místo na placeném parkovišti a stihli korsickou autobusovou dopravou, se kterou jsme se vrátili zpět do místa startu naší plavby. Tady nás čekali ostatní včetně nervózního místního plavčíka, který zbytek výpravy od rána vyhazoval z pláže, protože to je prý jediná pláž na Korsice, kde nesmí parkovat mořské kajaky.

Po budíčku dalekohledem kontrolujeme vlny, které vypadají stejně jako včera. Dvě posádky se po zkušenostech z předchozího dne rozhodují dopádlovat pouze do konce zálivu Figari, kde na nás počkají.

text: Roman Půček, foto: Jirka Reichert, Boris Gaja, Pavel Půček

Zkušenosti čtenářů

Karbonovy Tonda

Toho plavcika s tou privatizovanou plazi bych hodil do lodi a nechal ho udelat eskymaka:) Jinak pekny zazitek a docela bych Vam pral par vest do takovych vln i kdyz verim, ze bylo horko!:) Smula, ze jste nevyfotili ten gumovy kajak.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: