HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Slalom a sprint v Českém Vrbném rozhodl o složení raftařské reprezentace pro rok 2020

Slalom a sprint v Českém Vrbném rozhodl o složení raftařské reprezentace pro rok 2020

Poslední závod ČP R4 2019 ve slalomu a sprintu ve Vodáckém areálu Lídy Polesné v Českém Vrbném byl zároveň i posledním nominačním závodem kategorie R4. Rozhodl o složení české reprezentace pro rok 2020, která bude hájit české barvy na Mistrovství světa R4 2020 v Číně.

Na mistrovství světa v raftingu může vyjet pouze jedna posádka v dané kategorii, posádka, která zvítězí v seriálu závodů českého poháru v sezóně předcházející světovému závodu“, vysvětluje Libor Peška, reprezentant ČR v roce 2019 a člen Rady raftingu Svazu vodáků České republiky, nominační kritéria.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Zatímco boj o nominační trikot byl v kategorii mužů napínavý do poslední chvíle, ženy měly jasno už před závody ve Vrbném u Českých Budějovic. Český pohár a zároveň i pozici české reprezentační posádky číslo jedna s obrovským přehledem vyhrála prostějovská ženská posádka TR OMEGA Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová, Kateřina Vacíková a Lucie Kolátorová). Nejlepší česká ženská posádka bude na řece Wu PaiČíně obhajovat titul Mistryň světa, který vybojovaly v roce 2018 v Argentině.

To muži bojovali do posledního metru, první polovinu sezóny neporazitelný mladoboleslavský PRŠI tým s obrovsky zkušenou posádkou prostějovských raftařů TR ZUBR a pražskými slalomáři z klubu RK Troja. Ani dvojité vítězství ve slalomu i ve sprintu v posledním závodě nestačilo trojským mužům na náskok posádky TR Zubr (Vítězslav Hric, Michal Hric, Václav Kabrhel, Jaroslav Pospíšil, David Lisický a Václav Kristek), která si svými vyrovnanými výkony v průběhu roku i v posledním závodě sezóny zajistila letenku do Číny na MS v roce 2020.

R4 muži, TR Zubr / F: Vašek Kolář
R4 muži, TR Zubr / F: Vašek Kolář

Bratři Hricové – Michal a Víťa se na MS v Číně kromě kategorie Open představí i v kategorii Masters. Spolu se Zbyňkem Netopilem, Standou Hájským a Janem Šťastným totiž zvítězili v ČP i nominaci ve veteránské kategorii jako posádka TR MASTERS A.

V ženské veteránské kategorii si nominaci zajistily KOČIČKY LETOHRAD (Petra Halašková, Michaela Mrůzková, Renata Mrázová, Alena Panenková a Štěpánka Stonová).

Mezi juniory do 23 let si v roce 2019 nejlépe vedla posádka AC RAFTING BULA (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Michal Šmoldas, Vojtěch Skořepa, Filip Jelínek a Jan Novotný), kteří budou v Číně také obhajovat titul Mistrů světa R4 z roku 2018, který si stejně jako ženy TR Omega, přivezli loni z Argentiny. „Na mistrovství světa v raftingu pojedeme již potřetí, určitě máme ty nejvyšší ambice, zvítězit nebo minimálně získat medaili v celkovém hodnocení overall“, říká Vojta Zapletal, kapitán posádky, která by chtěla příští rok promluvit i do dospělé kategorie.

R4 veteránky Kočičky Letohrad / F: Vašek Kolář
R4 veteránky Kočičky Letohrad / F: Vašek Kolář

Nejúspěšnějšími ženami do 23 let byla v roce 2019 posádka závodnic kombinovaná z několika oddílů TR RAJ-LET HANACE (Veronika Kučerová, Klára Smetánková, Nikola Huňková, Markéta Bayerová, Nika Zemanová a Vika Dimovová). Veronika Kučerová z domácího oddílu Outdoor Club HANACE dokázala během závodního víkendu skloubit závodění s náročnou pořadatelskou rolí, byla totiž ředitelkou celého závodu.

V kategorii juniorů do 19 let vyhráli kluci i holky z Raft Teamu Jeseník, posádka YOUNGSTER YES, kteří si svoji premiéru na světovém závodě zažili na letošním Mistrovství světa R6 v Austrálii, kde dokázali zajet nejlepší slalom ze všech juniorů a stali se Mistry světa ve slalomu R6 v kategorii U19 (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Jakub Vyroubal a Vítězslav Ručka). Jejich klubové parťačky PAMPELIŠKY YES kluky v klubovém vítězství ČP R4 podpořily a také vybojovaly pozici české jedničky v kategorii U19 ženy (Adéla Ručková, Adriana Hauke, Kateřina Šulcová a Terezie Danišová).

R4 ženy TR Omega Tygříci / F: Vašek Kolář
R4 ženy TR Omega Tygříci / F: Vašek Kolář

Kromě ČP v raftingu bylo Vrbné také poslední částí seriálu závodu dvojic ve slalomu, R2 GUMOTEX Baraka Cup 2019. V hlavní kategorii juniorů do 23 let zvítězila dvojice závodníků z posádky AC RAFTING BULA a zároveň reprezentantů ve sjezdu na divoké vodě – Vojtěch Zapletal a Filip Jelínek.

Závody ve Vrbném uzavřely letošní závodní sezónu, závodilo se tradičně jen v sobotu a celý program zakončilo slavnostní vyhlášení nejlepších týmů seriálu ČP R4 2019, ale i vítězů a Mistrů ČR v kombinaci závodů MČR 2019 kategorie R4 i R6. Vítězové ČP a kombinace MČR R4 získali za 1. místo člun Colorado od hlavního partnera Svazu vodáků České republiky, společnosti Gumotex.

U23 ženy TR Rajlet Hanace / F: Vašek Kolář
U23 ženy TR Rajlet Hanace / F: Vašek Kolář

Mezinárodní raftová sezóna 2019 byla pro český rafting velmi úspěšná, české posádky vybojovaly 37 medailí na Mistrovství Evropy R6 v Bosně a 18 medailí na Mistrovství světa R6 v Austrálii. Držíme palce našim reprezentantům, ať je sezóna 2020 minimálně stejně tak úspěšná jako ta letošní.

Prohlédněte fotky ze závodů v Českém Vrbném. Kompletní výsledky závodů ve Vrbném i celkové pořadí ČP a kombinace MČR najdete na webu www.kanoe.cz.

  1. TR Zubr (Vítězslav Hric, Michal Hric, Václav Kabrhel, Jaroslav Pospíšil, David Lisický a Václav Kristek)

  2. RK Troja (Milan Pražan, Lukáš Tomek, Štěpán Sehnal, Jakub Proks a Vilém Kořínek)

  1. TR Omega Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová, Kateřina Vacíková a Lucie Kolátorová)

  2. RK Troja Čoromoro (Anna Kašparová, Marta Mulačová, Karolína Kocmanová, Lenka Bauerová, Eva Proksová a Lucie Kolátorová)

  1. AC Rafting Bula (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Michal Šmoldas, Vojtěch Skořepa, Filip Jelínek a Jan Novotný)

  2. LET-GUN Letohrad (Jakub Moravec, Michael Šlesingr, Jan Marek, Aleš Kylar, Filip Pecháček a Aleš Müller)

  1. TR RAJ-LET HANACE (Veronika Kučerová, Klára Smetánková, Nikola Huňková, Markéta Bayerová, Nika Zemanová a Vika Dimovová)

  2. TR DAKS Juniorky (Klára Horová, Adéla Koclířová, Alexandra Plachtová, Daniela Dopitová a Veronika Kučerová)

  1. Youngster YES (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Jakub Vyroubal a Vítězslav Ručka)

  2. YES Gang (Ondřej Ježek, Jan Lukáš, Matěj Čížek, Dominik Cacek a Michal Braun)

  1. Pampelišky YES (Adéla Ručková, Adriana Hauke, Kateřina Šulcová a Terezie Danišová)

  2. LET-UŠKY Letohrad (Kateřina Drnovská, Zuzana Marešová, Vojtěška Škabrahová, Vendula Venclová a Tina Tihonová)

  1. TR Masters A (Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil, Stanislav Hájský a Jan Śťastný)

  2. Ježek Team Oldies (Jiří Benhák, Robert Šimánek Petr Tomek a Miroslav Krechler)

  1. Kočičky Letohrad (Petra Halašková, Michaela Mrůzková, Renata Mrázová, Alena Panenková a Štěpánka Stonová)

  2. Lovosičandy (Monika Kocianová, Marcela Suchomelová, Věra Takáčová a Libuše Pošíková)

Reprezentace v raftingu pro rok 2020:

Muži (Open Men):

  1. TR Zubr (Vítězslav Hric, Michal Hric, Václav Kabrhel, Jaroslav Pospíšil, David Lisický a Václav Kristek)

  2. RK Troja (Milan Pražan, Lukáš Tomek, Štěpán Sehnal, Jakub Proks a Vilém Kořínek)

Ženy (Open Women):

  1. TR Omega Tygříci (Michaela Kratochvílová, Pavla Procházková, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová, Kateřina Vacíková a Lucie Kolátorová)

  2. RK Troja Čoromoro (Anna Kašparová, Marta Mulačová, Karolína Kocmanová, Lenka Bauerová, Eva Proksová a Lucie Kolátorová)

Junioři do 23 let (U23 Men):

  1. AC Rafting Bula (Vojtěch Zapletal, Václav Kristek, Michal Šmoldas, Vojtěch Skořepa, Filip Jelínek a Jan Novotný)

  2. LET-GUN Letohrad (Jakub Moravec, Michael Šlesingr, Jan Marek, Aleš Kylar, Filip Pecháček a Aleš Müller)

Juniorky do 23 let (U23 Women):

  1. TR RAJ-LET HANACE (Veronika Kučerová, Klára Smetánková, Nikola Huňková, Markéta Bayerová, Nika Zemanová a Vika Dimovová)

  2. TR DAKS Juniorky (Klára Horová, Adéla Koclířová, Alexandra Plachtová, Daniela Dopitová a Veronika Kučerová)

Junioři do 19 let (U19 Men):

  1. Youngster YES (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Jakub Vyroubal a Vítězslav Ručka)

  2. YES Gang (Ondřej Ježek, Jan Lukáš, Matěj Čížek, Dominik Cacek a Michal Braun)

Juniorky do 19 let (U19 Women):

  1. Pampelišky YES (Adéla Ručková, Adriana Hauke, Kateřina Šulcová a Terezie Danišová)

  2. LET-UŠKY Letohrad (Kateřina Drnovská, Zuzana Marešová, Vojtěška Škabrahová, Vendula Venclová a Tina Tihonová)

Veteráni (Master Men):

  1. TR Masters A (Michal Hric, Vítězslav Hric, Zbyněk Netopil, Stanislav Hájský a Jan Śťastný)

  2. Ježek Team Oldies (Jiří Benhák, Robert Šimánek Petr Tomek a Miroslav Krechler)

Veteránky (Master Women):

  1. Kočičky Letohrad (Petra Halašková, Michaela Mrůzková, Renata Mrázová, Alena Panenková a Štěpánka Stonová)

  2. Lovosičandy (Monika Kocianová, Marcela Suchomelová, Věra Takáčová a Libuše Pošíková)

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: