Slalomářům skončila první část světových pohárů

Slalomářům skončila první část světových pohárů

Itálie, Španělsko a Francie. Tři různé tratě, tři závody a tři týdny na cestách. Slalomářům začala letošní série světových pohárů a většina reprezentačního týmu tuto cestu absolvovala bez přerušení. Pouze olympijské lodě Kudějová, Gebas a Kašpar-Šindler  si vybraly po jednom závodu, aby otestovaly svoji formu před blížícími se olympijskými hrami.

V Italské Ivreii se závod světového poháru uskutečnil poprvé a pro většinu závodníků to bylo zároveň první seznámení s místní těžkou tratí, která prošla během uplynulého roku rekonstrukcí, na které se znovu podílela vodohospodářská laboratoř ČVUT.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Největší úspěch si z českého týmu připsal singlkanoista Michal Jáně, který suverénním způsobem vyhrál. V nové disciplíně slalom cross, kterou do pořadu světových pohárů letos poprvé mezinárodní kanoistická federace přidala, si v napínavém finále připsal historicky první vítezství Vávra Hradilek a stříbro Vít Přindiš. Bronz ve stejné disciplíně přidala Amálie Hilgertová a zkompletovala tak medailovou sbírku.

Michal Jáně / F: Alena Ceplová
Michal Jáně / F: Alena Ceplová

„Od začátku týdne, kdy jsme s týmem dorazili, se mi tady jezdilo dobře. Ježdění mě opravdu bavilo a celkově se mi moc líbilo i prostředí. Voda tu má velkou sílu a tak je důležité, aby stavitelé nevymýšleli extrémně těžké kombinace branek. Mě trať sedla a dokázal jsem si každou jízdu maximálně užít,“ hodnotil své vystoupení vítěz Michal Jáně.

Druhý závod hostila tradiční trať ve španělském Seu, která se za tři roky stane dějištěm Mistrovství světa. Historický double si připsal Vít Přindiš, který poprvé v kariéře vyhrál závod ve slalomu a odpoledne přidal vítězství i v nové disciplíně slalom cross. Vzrůstající formu před OH ukázal Víťa Gebas, když v nabité konkurenci obsadil třetí místo. Bronz si připsal také Ondřej Tunka ve slalom crossu. Kateřina Kudějová těsně obsadila čtvrté místo v kategorii kajakářek.

Kateřina Kudějová / F: Alena Ceplová
Kateřina Kudějová / F: Alena Ceplová

„Seo nepatří mezi mé nejoblíbenější tratě, ale zase se mi potvrdilo, že na to mám. Vždy jsem letos zatím zajel čas do nejlepší pětky, ale v Ivreii jsem měl zbytečné šťouchy. Rychlostně jsem na tom dobře, musím tu jízdu dávat čistou, pak mohu soupeřit s nejlepšími, to je pozitivní zjištění,“ řekl Vít Přindiš po vítězném finále.

Záznamy z jednotlivých závodů světového poháru odvysílala ČT sport a jsou dostupné v jejím archivu:

Poslední destinací první části světových pohárů bylo francouzské Pau. Domácí organizátoři, kteří budou v příštím roce hostit Mistrovství světa ve vodním slalomu i sjezdu, letošní světový pohár pojali jako velkou generálku a proto se obě reprezentace setkaly. Největší hvězdou závodu byla Martina Satková, která si celkově připsala tři zlata ve sjezdu a obsadila deváté místo v singlakanoi ve slalomu. Dominanci ve slalom crossu potvrdili naši kajakáři, kteří v nejdramatičtějším finále obsadili první dvě příčky. Druhé vítězství v řadě si připsal Vít Přindiš a druhé místo tentokrát zbylo na Vávru Hradilka.

Slalom cross / F: Alena Ceplová
Slalom cross / F: Alena Ceplová

„Tréninky byly trochu náročnější. V sobotu to bylo skutečně těžké. Po finále jsem se hned převlékla do sjezdařského a myslím, že jsem to zvládla dobře. Baví mě to a ani jsem se necítila moc unavená,“ hodnotila své plné nasazení Martina Satková.

Druhá část světových pohárů ve vodním slalomu se odehraje v první půlce září. Nejlepší slalomáře bude hostit 2.-4. září trať v pražské Troji a následně o týden později se celý seriál ukončí při finále ve slovinském Tacenu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: