Slalomová reprezentace trénuje v dějišti letošního mistrovství světa

Slalomová reprezentace trénuje v dějišti letošního mistrovství světa

Americký Deep Creek ležící uprostřed Apalačského pohoří bude v polovině září hostit mistrovství světa ve vodním slalomu. Většina zahraničních závodníků využila závodní pauzy a možnosti zde poprvé a naposledy před šampionátem trénovat. Jinak tomu není ani v českém týmu, který se v téměř kompletním složením vydal obhlédnout novou trať. V týmu bohužel stále chybí loňský mistr světa Vavřinec Hradilek, který však již hlásí plné tréninkové zapojení.

Tréninkový kemp je naplánován na devět dní, při kterých závodníci absolvují 15 tréninků na místní trati. Jeden volný den je vyčleněn pro regeneraci. Čeští reprezentanti jsou ubytováni v luxusních domem, nedaleko od tratě. K dispozic jim jsou vířivky, kulečník a kinosál.

Závodní trať je specifická v několika směrech. Nachází se na vrcholu lyžařského střediska a umělé jezero, na kterém se trať nachází, je v zimních měsících využíváno na tvorbu umělého sněhu. Netradiční je také řešení hydraulických překážek, které se dají i v plném provozu ovládat a tím měnit tvar a výšku vln nebo válců. „Trať je velice zajímavá a proměnlivá. Ježdění mě zde baví a je to příjemná změna oproti klasickým umělým drahám v Evropě,“ hodnotí trať dvojnásobný mistr Evropy Jiří Prskavec.

V USA mělo jet o seniorské mistrovské tituly už jednou a to v roce 2001. Avšak po teroristických útocích na světové obchodní centrum 11. září bylo celé mistrovství zrušeno. V roce 2012 hostilo americké Wausau historicky první mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let, kde tituly získali Jiří Prskavec a Kateřina Kudějová.

Část závodníků se ze soustředění přesouvá přímo do španělského La Seu d’Urguell, kde se pojede čtvrtý závod světového poháru. Největší naději na celkové umístění má aktuálně vedoucí singlkanoistka Kateřina Hošková a druhý kajakář Vít Přindiš. „Rozhodli jsme se vydal na světový pohár do Španělska, protože místní trať máme rádi a je zde možnost bojovat o celkové dobré umístění ve světovém poháru,“ říká Hošková. „Když se počítají všechny závody, není možné jeden vynechat,“ doplňuje kajakáře Hošková. Někteří reprezentanti závod vynechávají a věnují čas dalším přípravám na největší vrchol sezóny – Mistrovství světa 2014 v Deep Creeku.

Fotky z tréninkového kempu v USA

Oficiální stránky Mistrovství světa 2014 v Deep Creeku
Oficiální stránky 4. světového poháru v La Seu d’Urguell

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: