Slavnost ke 100. výročí české kanoistiky

Slavnost ke 100. výročí české kanoistiky

Před 100 lety se na Karlově náměstí v Praze konalo setkání zájemců o kanoistiku, které vedl Josef Rössler-Ořovský. Slovo dalo slovo, vznikl Svaz kanoistů království Českého a do našich dějin se začala pomalu psát historie českého vodáctví. Právě na tento okamžik se 23. listopadu 2013 vzpomínalo v Betlémské kapli při 100. výročí organizované kanoistiky.

Slavnostní večer se nesl zcela pochopitelně hlavně ve znamení vzpomínek a připomínání úspěchů dávno minulých, ale i těch nejnovějších.

S úvodním slovem vystoupil předseda Českého svazu kanoistů prof. Jaroslav Pollert, který uvedl rané začátky české kanoistiky a popřál jí minimálně dalších úspěšných 100 let. Přivítal také zahraniční delegaci v čele s předsedou Mezinárodní kanoistické federace ICF Josém Perurenou Lopézem. Ten připomněl první mistrovství světa v Praze v roce 1933 a vzpomínal hlavně na Karla Popela, který byl předsedou federace v letech 1954 – 1960 a zasloužil se například i o uznání vodního slalomu jako olympijského sportu.

Zkušenosti čtenářů

Luděk Beneš

Nevím koho a čeho to byla oslava. Bylo to zcela cíleně jednostranné asi pochopíte koho jsem měl na mysli. Navíc nebyli pozvání ani největší hvězdy, které se zasloužili o úspěchy kanoistiky v uplynulých létech a to mnohem více, než ti, co pozváni byli a nebo ti, co vystupovali jako mistři, ověnčení tituly???.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: