Sto šest kiláků samoty

Sto šest kiláků samoty

[i]Velmi jednotvárná osamělá reportáž z velmi jednotvárné hromadné akce. Nečekejte, že se dočtete o tom, co se na O 106 dělo.[/i] To je nějaká štafeta? A kolik dní jste to jeli? Jsou většinou první dotazy, když někdo náhodou spatří mé triko z loňské premiéry akce O 106.

Nutno dodat, že triko nosím jen s největším odporem. Při pohledu do zrcadla mě ihned polije studený pot – jak mohl někdo takovou akci vůbec vymyslet? A nedej bože zorganizovat? A proč tomu říká proboha maraton, když je to dvou a půl maraton? Není to ani štafeta a na zvládnutí vzdálenosti je určen jeden den.

První ročník akce se uskutečnil loni a vedl z Týna nad Vltavou na Slapy. Účast byla hojná. Z toho jsem usoudila, že si to všichni dostatečně šílení už vyzkoušeli, akce tudíž nebude mít opakování a sepsala jsem tuto osamělou reportáž:

Start má proběhnout v pět hodin ráno. Balím si do kajaku spacák a knížku, abych měla co dělat až budu někde po trati marně čekat na svoz trosek. Stejná individua, která si přála abych o 5 km nedokončila objezd Rujány mě vyhazují z auta půl kiláku pod startem, zřejmě aby v cíli mohla tvrdit, že jsem to zase nedala. Dávám si to tedy pro jistotu dvakrát a jedu si vyfotit účastníky na startovní čáře. Správně tuším, že je tu v té ranní mlze co se válí po hladině matně vidím poprvé a naposledy. Zřejmá je pokročilá technika pádlování a vysoká rychlost. Než otočím Metaxu, jsou už skoro všichni v trapu, ačkoliv se ještě pořád vzájemně ujišťují, že nejde o závod.

Vjezdem do Orlíku končí pěkné užší zatáčky s kamenitými břehy a nastává civilizační tour od kempu ke kempu. Proti mně jede růžové šlapadlo i vodní lyže, po chvíli projíždí plachetnice, která za sebou táhne mořský kajak „ a na Floridě, tam jsem pádloval mezi aligátorama, metr a půl vode mě byl..“ přeřvává kapitán motor lodi. A najednou seakajak! A to už jsem se před dobrými dvaceti kilometry smířila s tím, že to dojedu sama. Dokonce jsem byla trochu zklamaná, když jsem uviděla, jak z kiosku pod hradem vyjíždí Míra a míří si to nádrží ke mně, aby mi to zkazil. Neunesl však mé želví tempo a bazénovou taktiku, a tak mi brzo zase zmizel z očí. Náladu jsem si vylepšila hodobóžovým slamákem s regulovatelným ohybem kšiltu a mušličkovým obojkem, který jsem vylovila jako válečnou trofej z rozbouřených vln.

Zkušenosti čtenářů

Wigo

Díky.

bojek

krásně napsáno. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Obdivuji tento způsob psaní, jak poté, co si člověk pořádně hrábne na dno sil, dokáže napsat takový krásný, humorný článek, plný postřehů, vtipu a pohody 🙂

Martina

Skvělý článek, báječně jsem se pobavila.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: