SUP campy na divoké vodě – když chceš víc

SUP campy na divoké vodě – když chceš víc

Všechna jezera Česka i blízkého okolí znáš nazpaměť, víš, jak chutná ranní snídaně na Sázavě a rafťáci na Vltavě tě oslovují křestním jménem? Myslíš, že už jsi zažil na paddleboardu vlastně vše, ale tak nějak tušíš, že musí být ještě něco za rohem, co posune tvé obzory dál?

Ano je to divoká voda ve stoje. Tahle kratochvíle již pohltila nejednoho jezdce. Zábava je to krásná, ale není radno si s ní dávat rande naslepo a vrhnout se do první zpěněné vody, kterou potkáš. Takový pokus může skončit tragicky, a bohužel již nejednou skončil. Elegantním řešením jsou SUP whitewater campy pořádané TAMBO jezdci! Letos se s nimi můžeš vydat na slovinskou Soču i rakouskou Salzu. Co tě na takovém campu čeká?

V kaňonu Salzy.
V kaňonu Salzy.

Salza

Salza je především o pádlování. Už samotná poloha ubytování přímo u slalomové tratě předurčuje, že tady půjde o dril, ale také gril a pohodu u vody. Bydlí se v kempu v rakouské vesničce Wildalpen, která je známá jako základna výletů za divokou vodou pro mírně pokročilé. První den si na slalomové trati otestujete své dovednosti na divoké vodě, a na základě toho vám instruktoři určí vhodný úsek řeky.

Trénink nájezdů do proudu na Salze.
Trénink nájezdů do proudu na Salze.

Ten první je velmi jednoduchý a je přibližně na hodinu a půl pádlování. Pokročilejší se mohou vydat o další hodinu dál, kde svoje putování zakončí fenomenální pečenou bramborou v místní restauraci. Tady je možné se setkat i s rodinným doprovodem, který mezitím vyrazil na trek kolem úchvatných vodopádů. Podvečer ti fyzicky zdatní mohou ještě trénovat na slalomce, ostatní se pravděpodobně odeberou na pivo do vsi nebo na grilování ke svým stanům. Druhý den ti nejpokročilejší projedou celý úsek včetně kaňonu řeky Salzy! Ti méně zkušení si dají znovu lehčí úsek, případně mohou vyrazit na obtížnější trasu v raftu nebo nafukovací kánoi.

Vložené soutěže o nejlepšího koupáčka.
Vložené soutěže o nejlepšího koupáčka.

Soča

Soča nabízí rozmanitější vyžití. Na campu jsou vítáni i vyloženě turisticky zaměření jezdci, kteří si chtějí užít krásy místních jezer, soutěsek a kopců. Údolí Bovce má co nabídnout milovníkům divoké vody, pěší turistiky, gastronomie i snílkům, co rádi posedí u vody, samozřejmě s pádlem v ruce. Po úvodním pádlování na jezeře Lago di Predil se rozřadíte do skupinek dle výkonnosti a vyrazíte na jednotlivé úseky Soči, nabízející škálu obtížnosti od peřejí srovnatelných s těmi kolem Rožmberka na Vltavě až po výzvu v podobě slalomové trati v Trnovu. Tyto úseky budeme různě mixovat a jezdit i několikrát. Den vyplníme výlety do soutěsek Soči, výstupem na 120 m vysoký vodopád a mnoha dalšími zážitky, které se nesmazatelně zapíší do vaší hlavy i duše. SUP campy nabízí intenzivní zážitky. TAMBO průvodci vám předají své letité zkušenosti a odkryjí tajemství každého údolí, které za tu dobu objevili. Za pár dní na řece natrénuješ více než sám za mnoho týdnů. Těšíme se na tebe na našich campech v Rakousku i Slovinsku nebo na intenzivních kurzech v pražské Tróji.

Podrobné informace jsou k dispozici na www.paddleboardshop.cz/aktivity-2, na facebookovém profilu paddleboardshop.cz nebo napiš přímo mně na [email protected].

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: