SUP START 2017: paddleboardová sezona zahájena

SUP START 2017: paddleboardová sezona zahájena

O druhém dubnovém víkendu se v Českém Vrbném sešli milovníci dlouhých prken a pádel, aby se na klidné vodě utkali o první body do žebříčku Českého Poháru SUP 2017, zaštítěného Českou federací Stand Up Paddle. Akci tradičně pořádal místní SUPerský klub BUDE SPORT.

Letošní paddleboardovou sezonu oficiálně odstartovaly dvoudenní paddleboardové závody zvané SUP START na Vltavě. Na programu byla ve vytrvalostní kategorii disciplína Long distance na 15 a 5 km a v té dovednostní závod mezi bójkami, nazývaný Technical race, na 4,2 a 1,4 km.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Počasí se na poslední chvíli umoudřilo a v neděli, kdy se očekávalo víc pádů do chladivé Vltavy, byly teploty přímo letní. Na startu se sešlo na 50 závodníků, kteří rovnoměrně zaplnili všechny tři startovní kategorie ELITE, HOBBY a JUNIOR. Startovalo i 11 žen a 5 juniorů, z nichž nejmladšímu SUPerovi, který poměřil své síly v obou závodech (5 km a 1,4 km), bylo pouhých 7 a půl roku. Kromě českých jezdců se prezentovali i závodníci ze Slovenska a Rakouska.

SUP START 2017
SUP START 2017

V závodě Long distance vyhrál v hlavní kategorii Elite ještě podle předpokladů Branislav Šrámek z Dukly Praha a v ženách Iva Dundová z Bude Sport. Při nedělním klání v Technical race už tohle status quo padlo a z vítězství se radoval Tomáš Albey Vaněček z pořádajícího budějovického oddílu. V ženách znovu dominovala Iva Dundová.

SUP START 2017
SUP START 2017

SUP START zdařile odstartoval seriál sedmi závodů Českého Poháru SUP 2017 a také nominace na zářijový Světový šampionát, pořádaný Mezinárodní surfingovou asociací v Dánsku (International Surfing Association World Championship 2017). Na tomhle místě bych rád poděkoval všem, kteří se na organizaci závodů podíleli.
Podrobné výsledky a spousty fotografií ze SUP START najdete na www.budesport.cz, informace o dalších závodech Českého poháru potom na www.cfsup.cz .

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: