TEVA – ikona sportovních sandálů

TEVA – ikona sportovních sandálů

Sandály Teva patří ke špičce mezi výrobci sportovních i módních sandálů. Právě Teva se stala prvním výrobcem sportovních sandálů, a to již v roce 1984. Proto, pokud chcete opravdu kvalitní sandály, vsaďte právě na značku Teva, která zodpovědně inovuje v rovnováze mezi vzdušným designem, jednoduchou funkčností a celodenním pohodlím.

Teva se zrodila už před 33 lety v americkém Grand Canyonu na břehu divoké řeky Colorado. Mark Thatcher, vodácký průvodce, tam řešil se svými svěřenci neustále se opakující problém – co za boty si obout do raftu. Žabky se na nohou nedržely a snadno v silném proudu uplavaly, kožené pásky sandálů dřely na patách i nártech a vlhkem se vytahaly a v pevných botách byly nohy celý den mokré… Mark vsadil na jednoduchost a staré žabky si k noze připoutal hodinkovými řemínky Velcro. Tak se zrodily sandály, které bylo možné namočit, na slunci rychle oschly, držely na noze i v říčním proudu a nikde netlačily.

Prohlédněte si více fotografií z historie značky Teva…

První model Original Amphibious Utility Sandal si Mark Thatcher nechal patentovat pod číslem US 4793075. Začátky nebyly snadné – prvních 200 párů prodával z kufru svého vanu. Zákazníci se ale rychle přesvědčili, jaké výhody tyto univerzální a pohodlné boty mají, a záhy se z nich stala ikona. V roce 1988 pak ještě vytvořil a nechal patentovat systém upínání Universal Strapping System jako odpověď na reakce, že první model nebyl vhodný pro jiné sporty než rafting.

Grand Kaňon

Už během 80. let Teva neustále vylepšovala design svých bot s použitím těch nejlepších dostupných materiálů a technologií. Pokud neexistovaly, tak si je Teva vynalezla. S těmito klasickými sandály zásadně změnila zážitky a vnímání outdoorových aktivit každému, kdo si je byl ochoten nazout. „Zpřístupnilo to řeku, i outdoorové aktivity obecně, obrovské skupině lidí,“ říká Lucas Martinez, marketingový manager Tevy. „Obují si sandály u řeky a pak i doma, což jim připomíná, jak úžasné je být venku v přírodě. Teva byla jedna z prvních značek obuvi, která otevřeně říkala, že je outdoorová.“

Tenhle pohled znají asi všichni příznivcí sandálů

Bez nadsázky lze říci, že tato značka zcela změnila oblast obuvi a outdoorového vybavení. „Tento produkt je tak jednoduchý, ale současně tak zásadní, že se i u nových modelů snažíme příliš je nekomplikovat. Chceme zůstat věrni původnímu záměru produktu, ale modernizovat ho pro dnešní outdoorové aktivity,“ říká Martinez.

Teva v moři

Tři desetiletí od svého vzniku značka Teva vyrostla v ikonu komfortního a funkčního obutí a už dávno nevytváří jen raftingové sandály. Pokrývá celou řadu outdoorových aktivit i ležérní městský styl. Teva je současně jedinou značkou bot, kterou když sundáte, tak každý pozná, co jste měli na nohou – #tevatan.

Kolekce sandálů Original Universal zůstává věrná původnímu DNA Tevy. Základní ikonická silueta je zpracována do nejrůznějších variací od jednobarevných pásků, přes řemeslné zpracování kůže, po pestrobarevné vzory. Pásky zaručují správné upevnění chodidla, a navíc jsou vybaveny antimikrobiální ochranou, takže vaše nohy zůstanou svěží po celý den. Jestli hledáte vzdušnou obuv, která obstojí i v náročnějším terénu, jsou tu pro vás sandály z řady Winsted, Hurricane a Terra Fi. Tvarovaná stélka zajišťuje maximální pohodlí, podešev perfektní oporu na každém povrchu a odolný a rychleschnoucí materiál se nemusíte bát namočit ve sladké ani slané vodě.

www.teva-eu.com

Starší plakát Teva

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: