TJ Kotva Braník srdečně zve na splutí populárního pražského kanálu RIO BOTIČO

TJ Kotva Braník srdečně zve na splutí populárního pražského kanálu RIO BOTIČO

V neděli 20. 10. 2019 pod hrází Hostivařské přehrady mezi 09:30 a 11:00 startuje splutí oblíbeného pražského potoka RIO BOTIČO. V 09:30 a 10:30 bude probíhat výklad trati, který je důležitý!

Cíl je možný kdekoli a kdykoli, příjemný je po koupeli pod Grébovkou, obvyklejší kdekoli po vplutí do Vltavy po proplutí cca 800 metrů dlouhým tunelem.

POPIS TOKU:

13,5 km ZWC–WW I

Zpočátku roztomilý proudící potůček s meandry, drobnými peřejkami v krásné přírodě.

Pod Záběhlickým jezem u zámečku začíná regulovaný tok. Přírodní kaly vystřídají zvolna kaly průmyslové, ale už to není zdaleka tak brutální, jako dříve, beton je místy hrubý, místy oslizlý. Stupně s válci různých velikostí, většinou v kolmých zdech, nesnadno se obnášejí, na vhodných plavidlech jsou sjízdné.

DOPRAVA: Vlastní – nejlépe na panelovku „K jezeru“ a odtamtud pěšky odnést lodě na místo startu. Dodržujte pokyny pořadatele a pravidla silničního provozu (pozor na zákaz stání na panelovce).

OBČERSTVENÍ: Každý vlastní, mnoho možností cestou, možná i na startu.

VYBAVENÍ: Povinné plovací vesty a helmy, loď zajištěná proti potopení. Doporučujeme zavřené lodě a vybavení baterkou pro průjezd tunely. Pro jezdce až do Vltavy je baterka NUTNÁ!

Akce se uskutečňuje díky vstřícnosti správce toku, letos jsou opět sucha, tak do řečiště bude pouštěn pouze omezený průtok na spodní hranici sjízdnosti a doba pouštění vody bude též zkrácena. Z toho důvodu je splutí pro vícemístné rafty a velká plavidla zakázáno. Proto také prosíme, dodržujte pokyny, které obdržíte na startu, abychom se v příštích letech mohli nadále na Botiči setkávat a těšit z plavby.

Každý startuje na vlastní nebezpečí. Tok řeky se mění každý rok, to je kouzlo potoka, protékajícího umělými a stále upravovanými břehy. Proto nespoléhejte, že tok a plavba budou stejné jako vloni. Informace o aktuálním stavu a průjezdnosti budou při výkladu trati. Věnujte mu pozornost !

SPLUTÍ BOTIČE NENÍ PRO ZAČÁTEČNÍKY !

Pražská náplavka u ústí Botiče je pěší zóna, vjezd auty zakázán. Využijte proto pro zakončení plavby a nakládku lodí protějšího břehu Vltavy, kde je možné parkovat i přijet s auty až skoro k vodě a vystoupit z lodě lze zde také, popř. končit na ostrově Císařská louka, kam je také možný příjezd auty až skoro k vodě a vystoupit z lodě lze také.

Rádi byste se zúčastnili splutí Rio Botičo, ale nemáte potřebné vybavení? Nechte to na nás. Při vypouštění přehrad, společných splutích, odemykáních a zamykáních řek organizujeme půjčování lodí i veškerého vodáckého vybavení. Půjčujeme otevřené i zavřené kánoe, kajaky, nafukovací lodě i rafty včetně pádel a vest. Vybavení dovezeme na start a opět vyzvedneme v cíli. Vše objednáte na našich webových stránkách, emailu [email protected] nebo na telefonu 602 825 869.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: