TOP 3 dlouhé treky, které si užijete ve východních Alpách

TOP 3 dlouhé treky, které si užijete ve východních Alpách

Kaisergebirge (neboli Císařské hory) je pohoří ležící ve východní části Alp v rakouském Tyrolsku. Skládá se ze dvou hlavních celků – Wilder Kaiser (Divoký císař) a Zahmer Kaiser (Krotký císař). Od roku 1963 jsou Císařské hory vyhlášeny chráněnou přírodní oblastí. A to právem! Patří totiž mezi jednu z nejpůsobivějších oblastí v Alpách. Inspirujte se našimi tipy, kam vyrazit na dlouhé treky v celém Tyrolsku.

1. Císařská koruna

Délka: 55 km

Převýšení 9300 m

Okruh Císařská koruna vede kolem impozatního masivu Wilder Kaiser v Kaisergebirge. Pokud se na něj vydáte, počítejte minimálně s 6 denním pochodem, čeká vás 55 kilometrů s převýšením 9300 metrů. Trasa vede po starých horských stezkách od jedné chaty ke druhé a kromě nádherných výhledů vás na ní čekají i exponovaná místa, strmé skály a nebo malebné aplské pastviny. Na okruh můžete vyrazit od jezera Going v libovolném směru.

2. Tyrolská orlí stezka

Délka: 320 km

Převýšení: 23 000 m

Další z variant, jak si v tomto regionu užít dálkovou turistiku, může být trasa po Tyrolské orlí stezce. Díky ní můžete vidět svět z doslova ptačí perspěktivy. Kromě toho, pokud byste ji celou vynesli na mapu, bude nápadně připomínat siluetu tohoto dravého ptáka. Skalnatá trasa je v některých místech strmá a obtížná a jinde vhodná i pro začínající turisty. Díky skvělému značení se můžete spolehnout, že na konci dne vždy dorazíte do horské chaty nebo hotelu. Ve východním Tyrolsku můžete využít i kratší variantu Orlí stezky, která měří „jen“ 93 km a provede vás překrásnými úseky přímo mezi masiv Venediger, Granatspitz, Schober a Lasörling.

Přečtěte si více informací o Tyrolské orlí stezce a vydejte se tam ještě toto léto!

3. Vydejte se na pouť do Santiaga

Pokud si nevyberete mezi těmito variantami a rádi byste podnikli nějakou opravdu dlouhou cestu, regionem také vede jedna z variant Svatojakubské cesty do španělského poutního města Santiago de Compostela. Napojit se na ni můžete třeba už ve Vídni a pokračovat dál na západ přes Švýcarsko a Francii až na západ Pyrenejského poloostrova.

Pokud by vás turistika úplně omrzela, můžete si v regionu užít lezení různých stupňů obtížnosti, via ferraty a nebo navštívit některé ze čtyř císařských měst Ellmau, Going, Scheffau a Söll.

Led Lenser

Tyrolsko nabízí řadu možností pro cestovatele a milovníky outdoorových aktivit. Mezi oblíbené zimní aktivity patří freeride, klasické sjezdovky, běžecké lyžování, skialpinismus, sáňkování a mnohé další. V létě zde najdete spoustu krásných turistických i cyklistických tras. Podrobněji je vše uvedeno na webu www.tyrolsko.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: