Tradiční jarní vodácká Kamenice 2023

Tradiční jarní vodácká Kamenice 2023

22. – 23. dubna čeká závodníky v raftingu a ve sjezdu na divoké vodě sváteční víkend.

Díky dlouhodobé spolupráci se státním podnikem Povodí Labe, orgány ochrany přírody, obcí Plavy a dalšími místními samosprávami poteče horským korytem řeky Kamenice v sobotu i v neděli dostatečný průtok, tedy 12 m3/sec. Vodáci tak mohou sjet tento mimořádně krásný, ale také velmi obtížný, úsek z Plavů do Jesenného nebo až na soutok s Jizerou.

F: Vašek Kolář

I když je počasí stále aprílové a jaro si letos dává na čas, většina raftových čtyřčlenných týmů R4 si nenechá tento závod „O pohár obce Plavy“ ujít. V neděli se navíc bude závodit o tituly mistrů České republiky v raftingu, ve sjezdu na R4.

Kategorie juniorů do 23 let, mužů, žen a masters startují svůj závod v Plavech a čeká je úsek řeky o obtížnosti WWIII – IV-. Pro juniorské posádky do 19 let je připravena trať na spodním úseku řeky z Jesenného na soutok z Jizerou o obtížnosti I-II.

Již tradičně na Kamenici závodí spolu s raftaři také závodníci ve sjezdu na divoké vodě a aby se všichni sportovci na řece bezpečně vystřídali, je třeba znát časový harmonogram jednotlivých disciplín.

„Jsme rádi, že se nám opět podařilo domluvit společné vyhlášení výsledků sjezdařů i raftařů, které proběhne v sobotu v 17 hodin na parkovišti u startu v Plavech“, říká ředitel závodu Libor Peška z pořádajícího oddílu HANACE z Českých Budějovic. „Chtěl bych také poděkovat všem, kteří se na organizaci podílí a akci podporují. Třeba koryto řeky od spadaných stromů čistí sami vodáci. Nejvíce nám pomáhá obec Plavy“ dodává Libor Peška.

F: Vašek Kolář

Občerstvení pro závodníky zajistí na startu tradičně a skvěle dobrovolní hasiči Plavy. Letošní novinkou bude koncert kapely Kompress, která zahraje před a po slavnostním vyhlášení vítězů, v sobotu od 16 do 20 hodin na asfaltovém hřišti na startu v Plavech. Na řeku Kamenici je krásný pohled nejen z řeky, ale také z Palackého stezky, z pěšiny, která kopíruje téměř celou závodní trať a může být tak tipem na výlet pro nezávodící fanoušky. Někteří vodáci a diváci využívají i železniční trať, která lemuje řeku.

Pár užitečných odkazů

Raftové závody 2023
Fotogalerie SVoČR
Facebook SVoČR

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: