Tyler Bradt + Palouse Falls = světový rekord ve velkém stylu

Tyler Bradt + Palouse Falls = světový rekord ve velkém stylu

Ani ne dva měsíce vydržel světový rekord brazilce Pedra Olivii. 21. dubna jej znovu překonal držitel předchozího rekordu Tyler Bradt skokem z 56,7 m vysokého vodopádu Palouse Falls ve státě Washington. Podívejte se na strhující video!

Konečně se na internetu objevilo první video dokumentující Tylerův úspěšný pokus, při kterém posunul laťku nejvyššího skoku v kajaku z vodopádu z dosavadních 38 m někam do říše snů – téměř o dalších 20 m volného pádu! Respekt.

Podívejte se na záznam Tylerova letu ze Sports Illustrated (doporučuju full-screen zobrazení):

Zkušenosti čtenářů

Grázl

Už mě to přijde pomalu trapný.. Kde je potěšení z letu..:-) Tohle už je jen o tom tam najet a doufat.. Neřikám, je to mazec, ale naprosto beze smyslu..:-)

Honza Hrubeš

Vzhledem k tomu, že vodopádů je jen omezený počet, možná by měli tihle a podobní šílenci pomalu přemýšlet, co dál po zdolání to ho nej nej. Co takhle kdo projede turbínou v hydroelektrárně? To bude teprve pořádný nářez. Zbývá už jen vyřešit, jak to natočit na video.

Rodeista

Jsem právě chtěl navrhnout, že další pokus klidně natočim, ale na točení turbíny se asi ani nehlásim 😀 Jinak nejvyšší vodopád je ve Venezuele, Salto Angel, 979metrů. Probíral jsem s pár kámošema, jestli je reálný, aby vyšel base-kayak z vodopádu. Ale reálný to v podstatě neni – jedině kdyby se podařilo boofnout a odletět tim aspoň 5 metrů od padající vody, pak by teoreticky mohlo jít otevřít padák…tak myslim, že kilák nikdo nedá 🙂

Stroh

mno co ty víš? Chuck Norris to dá tak oni třeba taky xD. btw: toto už je hazard

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: