Univerzální helma POC – Receptor +

Univerzální helma POC – Receptor +

K recenzi jsme dostali helmu švédského výrobce POC – Receptor +. Jde o univerzální helmu, certifikovanou pro zimní sporty, cyklistiku, action sporty a také pro vodní sporty.

Dodává: Level Sport Koncept
www.levelsportkoncept.cz/poc
Testoval: Ondra Müller

■ Materiál skořepiny: ABS PC a Aramid
■ Materiál výstelky: EPP
■ Velikosti: XS (51 – 52) až XL (59 – 60) (po 2 cm)
■ Hmotnost: 600 g
■ Infocena: 6140 Kč

Že je nějaká helma certifikovaná pro vodní sporty, ještě neznamená, že je vhodná pro divokou vodu. Nebezpečí nárazů a působící síly jsou tu často větší a opakované. Od helem pro tohle určení tedy očekáváme nadprůměrnou schopnost ochránit majitelovu hlavu od poškození. Receptor + tenhle nárok splňuje.

Čím helma vyniká nad průměr? Je to především konstrukční řešení a použité materiály. Většina kvalitnějších helem se skládá ze skořepiny, která chrání před proražením, a vnitřního vstřikovaného jádra, které slouží k pohlcení nárazu. U Receptoru + jsou skořepiny dvě. Vnější je z tvrzeného lastu ABS PC (o 50 % pevnější než běžně používaný ABS) a tenká vnitřní skořepina je tvořena aramidovými vlákny. Helma je tedy při nárazu výrazně odolnější proti prasknutí, přitom její hmotnost zůstává na přijatelných 600 g. Větrací otvory ve skořepinách jsou navíc proti sobě posunuty tak, aby skrz ně nemohlo dojít k poranění hlavy. Pro jádro helmy zvolil výrobce materiál EPP, který dobře absorbuje nárazy a je odolný proti opakovaným tlakům.

Helma je dodávána v ochranném látkovém obalu a s množstvím doplňků. Pro nás vodáky jsou tu vycpávky z nenasákavého materiálu EVA a kryty uší ze stejného materiálu. Ty jsou super zejména za studenějšího počasí a mohou zřejmě zajistit i dodatečnou ochranu před nárazem v oblasti uší. Bohužel ale nejsou nijak perforovány a je s nimi podstatně hůř slyšet.

Zvýšenou ochranu, kterou POC Receptor + poskytuje, využijete, ať už se věnujete jakékoli z výše uvedených činností. Já bych ho doporučil jako alternativu především těm, kteří se pravidelně pohybují na vodě WW IV a těžší. Pokud se věnujete i dalším sportům, kde pro něj najdete využití, tím lépe pro vás.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: