V loděnici pod Buchlovem se vzpomínalo

V loděnici pod Buchlovem se vzpomínalo

Na sklonku loňského roku (27. prosince) si na břehu jezera Čtverec připomněli 65 let organizovaného pádlování v Ostrožské Nové Vsi.

Při vzpomínání na střípky z historie rychlostní kanoistiky nemohl chybět stále aktivní, brzy osmdesátiletý činovník a správce areálu, Ludvík Ondračka pamatující počátky tradičního olympijského sportovního odvětví na uherskohradišťsku.

V období let 1979-2022 byla Ostrožská Nová Ves na 73 evropských a světových šampionátech (juniorů, do 23ti let a dospělých) včetně olympijských her v Barceloně a v Atlantě i Evropských her v Baku (akademická MS a soutěže dračích lodí nepočítaje) zastoupena 25 reprezentanty. Evropskou či světovou medailí se mohou pochlubit kanoista Jiří Zalubil, kajakářka Monika Machová, kajakáři Bohumil Kusák a Pavel Kusák, deblkanoe Petr Pojezný-Zbyněk Ondračka, starty na olympijských hrách kajakář Petr Hruška a premiérou na Evropských hrách kajakářka Monika Machová.

Z republikových soutěžích putovaly na Slovácko desítky titulů a medailí. V posledních třech sezónách si tříapůltisícová lázeňská obec drží v celostátním žebříčku šestou pozici.

Oddíl kanoistiky TJ Ostrožská Nová Ves, z.s. pokračuje v dlouholeté pořadatelské tradici jarním Novoveským přespolákem (1. dubna bude pořádat akci po 46.) a letním Mezinárodním Mistrovstvím Moravy Slovácká 500 (25. – 27. srpna se uskuteční 31. ročník).

Společné foto
Společné foto
Nechyběl výkonný ředitel FC Slovácko Petr Pojezný.
Nechyběl výkonný ředitel FC Slovácko Petr Pojezný.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: