V Seu štěstí slalomářům nepřálo

V Seu štěstí slalomářům nepřálo

Seu d´Urgell hostilo čtvrtý závod série světových pohárů ve vodním slalomu. Přestože ve Španělsku nestartoval kompletní český tým, dva čeští zástupci se dokázali probojovat mezi finálovou desítku. Singlkanoistka Kateřina Hošková si dojela pro “bramborové“ čtvrté místo a kajakář Vít Přindiš skončil jako desátý.

Jan Mašek

Pro Čechy trochu smolný světový pohár v Seu d´Urgell začal už sobotním semifinále singlkanoistů, když Janu Maškovi “připsali“ dvouvteřinovou penalizaci za dotek branky. Sám závodník i všichni čeští fanoušci si byli jistí, že se rozhodčí zmýlili. Nicméně právě dvouvteřinová penalizace Maška odsunula za brány finále. To si nezajel ani další český singlkanoista, Michal Jáně. Ten měl v semifinále sice třetí nejrychlejší čas, ale dva dotyky branek a čtyři trestné vteřiny už byly na finále singlkanoistů příliš. „S výsledkem spokojený nejsem, čtrnáctý místo není žádná sláva,“ říká Jáně. „Ale protože je to letos můj první svěťák, tak jsem si potvrdil, že pořád mám na to být do desítky,“ dodává singlkanoista, který se na poslední dva světové poháry a mistrovství světa v americkém Deep Creeku donominovat teprve před několika týdny.

Vít Přindiš

Štěstí Čechům nepřálo ani v kategorii kajakářů. „Rozhodně s výrokem rozhodčích nesouhlasím,“ rozčiloval se v cíli finále Vít Přindiš. Narážel tak na svou jízdu, kde za sporný průjezd jedné z povodných branek obdržel padesát vteřin “k dobru“. „Ještě před chvilkou jsem byl docela sprostý, ale už to ze mě opadlo. Rozhodčí si tady z nás dělají trošku šašky, na té stejné povodné brance dali Honzovi Maškovi v semifinále štoucha, který naprosto nebyl,“ připomíná jízdu svého kamaráda singlkanoisty Maška.

jiří Prskavec

Naopak druhý z letos nejúspěšnějších kajakářů Jiří Prskavec vypadl ještě v semifinále. „Trošku mě to štve, finále bylo blízko, méně než dvě desetiny,“ říká po dojetí Prskavec. „Ale dneska si myslím, že to nebylo úplně tím, že bych udělal nějakou výraznější chybu při jízdě. Udělali jsme trošku chybu už při námyslu tratě,“ vysvětluje kajakář. Prskavec i Přindiš bojují o medailové umístění v celé sérii světových pohárů v letošním roce.

Kateřina Hošková

Ani druhá z českých finalistů Kateřina Hošková nedokázala rozšířit svou letošní sbírku medailí. Hošková skončila jen místo za medailovou pozicí, která jí mohla přinést letos už třetí cenný kov ze světového poháru. Přesto byla Hošková s výsledkem spokojená: „Když jsem dojela do cíle a viděla čas, tak jsem věděla, že to nebude stačit na žádný dobrý výsledek. Nakonec z toho celkem dobrý výsledek byl, i když trochu smolný čtvrtý místo.“ Hošková na světový pohár ve Španělsku přijela rovnou ze soustředění v Americe, stejně jako zbytek českého týmu. „Možná se trochu projevila únava z cestování, asi jsem si ještě úplně nezvykla na ten časový posun. Vždycky se mi ráno vůbec nechce vstávat,“ říká Hošková. „Na tomhle výsledku ale ještě tolik nezáleželo, ten hlavní vrchol sezony teprve přijde,“ dodává singlkanoistka, která se na zářijovém Mistrovství světa popere o již druhý titul mistryně světa.

Jaxon Merrit z Austrálie

Českou reprezentaci čeká ve dnech 15. – 17. 8. pátý závod světového poháru v německém Augsburgu, který zároveň uzavře celou sérii. V září se pak nejlepší vodní slalomáři z celého světa poperou o ty nejcennější medaile na Mistrovství světa v Deep Creeku.

Zdeněk Ornstčeský tým na slavnostním zahájení Výsledky světového poháru v Seu

Autor fotografií: Pavlína Zástěrová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: