Vodácký atlas divokých řek

Vodácký atlas divokých řek

Ahoj. Jmenuji se Andrea Stramová a studuji kartografii na Přírodovědecké fakultě UK v Praze. V současné době pracuji na bakalářské práci, jejíž téma zní „Návrh atlasu se sportovní tematikou“. A protože onou tematikou by mělo být sportovní vodáctví (sjíždění divokých řek), chtěla bych se prostřednictvím tohoto článku obrátit na vás, zkušené pádlery a požádat vás o malou pomoc.

Mým cílem je navrhnout takové mapy, ve kterých budou přehledně zpracovány veškeré informace, které vodák při sjíždění řek potřebuje. Pozornost přitom bude zaměřena především na řeky s obtížností vyšší než WW II+. Na rozdíl od dobře známých průvodců od společnosti SHOCART, určených pro širokou veřejnost, by mnou vytvořené mapy měly sloužit spíše sportovněji zaměřeným vodákům a výkonnostním jezdcům.

Na vás bych se nyní ráda obrátila s prosbou o vyplnění dvou dotazníků o vodáckých mapách. Účelem prvního je zjistit, které objekty a jevy jsou pro vodáky důležité a měly by se v mapě objevit, a které jsou naopak zcela nepotřebné a v mapách jen bez užitku zabírají místo a zhoršují jejich přehlednost. Druhý dotazník se skládá z existujících map, dostupných online, které prosím ohodnoťte podle toho, jak dobré vám připadají.

První dotazník najdete na adrese: http://www.survio.com/survey/d/R6R4D1Q0B6F8C6U6Y

Druhý pak pod odkazem: http://www.survio.com/survey/d/U3K2O8J5D7F1J4D6U

Na konec obou dotazníků můžete napsat cokoliv, co se v dotazníku nevyskytlo a připadá vám v souvislosti s vodáckými mapami důležité. Za jakékoli připomínky, poznatky, prosby a vše, co vás dále ohledně vodáckých map napadá, vám budu velmi vděčná. Pokud např. znáte další vodácké mapy, podělte se prosím o příslušný odkaz. Inspirace není nikdy dost.

Děkuji za váš čas, který tomuto projektu věnujete, vaše názory jsou pro mě velmi důležité. Pokud se rozhodnete dotazník vyplnit, učiňte tak prosím nejpozději do konce března, aby bylo dostatek času výsledky průzkumu zpracovat.

Dobré vodní stavy přeje Ája

Zkušenosti čtenářů

Michal Jiroušek

Tak to by mohlo být opravdu zajímavé a hlavně užitečné. Já například s divokou vodou začínám a tato publikace by mne rozhodně potěšila.Přeji tedy mnoho zdaru při její tvorbě!!!

vodník

Super, těšíme se na výsledek. Jistě bude pro mnohé potřebným pomocníkem.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: