Vodní slalomáři mají za sebou nabitý víkend na Lipně. Krejčí, Minařík Kudějová, Rak a Fišerová jsou novými mistry republiky

Vodní slalomáři mají za sebou nabitý víkend na Lipně. Krejčí, Minařík Kudějová, Rak a Fišerová jsou novými mistry republiky

O víkendu 28. a 29. srpna se pod lipenskou přehradou rozhodlo o mistrech České republiky i vítězích celkového hodnocení Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Na startu nechyběli olympijští medailisté Jiří Prskavec s Lukášem Rohanem ani úřadující mistři Evropy do 23 let Václav Chaloupka s Terezou Fišerovou.

Mistrovství republiky

V rámci 5. Českého poháru Skupiny ČEZ se nejprve v sobotu pod lipenskou přehradou bojovalo i o tituly nových mistrů a mistryň České republiky.

Jiří Prskavec

Kajakář Jakub Krejčí předvedl na Lipně skvělou formu a v nabitém finále si dojel pro titul mistra republiky. „Na startu jsem byl celkem nervózní, protože jsem věděl, že trať není stavěná přímo na mě. Ale na vodě jsem se nakonec cítil dobře,“ radoval se Krejčí, kterého na stupních vítězů doplnil stříbrný Vít Přindiš a bronzový Ondřej Tunka. Olympijský šampion Jiří Prskavec skončil na čtvrté příčce.

Jakub Krejčí

Náročnou trať pod lipenskou přehradou zvládla mezi kajakářkami nejlépe Kateřina Minařík Kudějová. „Jelo se mi docela dobře, i když ve finálové jízdě možná o trošku hůř než v kvalifikaci. Ale namyslela jsem si lépe spodní pasáž, a i přes to, že mi to trošku ujelo, to bylo nakonec o dost rychlejší,“ uvedla česká olympionička. Stříbro vybojovala loňská mistryně ČR Amálie Hilgertová, bronz získala Tereza Fišerová, která na Lipně startovala na kajaku i kánoi.

Kateřina Minařík Kudějová

Svůj první titul mistra republiky slaví kanoista Tomáš Rak. „Když jsem dojel do cíle, nevěřil jsem, že by z toho mohla být medaile. Uvědomoval jsem si několik chyb, dokonce jsem na chvíli vypadnul z klečení a musel to dost korigovat. Ale nakonec to vyšlo,“ uvedl čtvrtý muž letošní nominace, který se těsně neprobojoval do reprezentačního výběru. Na druhé pozici skončil stříbrný olympijský medailista Lukáš Rohan, který zaznamenal dvousekundovou penalizaci, a třetí příčku obsadil Vojtěch Heger.

Tomáš Rak

Kategorii singlířek ovládla olympionička Tereza Fišerová. „Jelo se mi dobře. První rozjížděcí kvalifikační jízdy nebyly úplně ideální, ale do finále jsem skočila po hlavě. Jsem opravdu spokojená a moc si to tu užívám,“ usmívala se čtyřnásobná medailistka z právě uplynulého mistrovství Evropy do 23 let. Na druhém místě skončila díky čisté jízdě Martina Satková, bronz s jedním „šťouchem“ brala Eva Říhová.

Tereza Fišerová

Finále Českého poháru Skupiny ČEZ

V neděli následovalo finále série závodů Českého poháru. Nejnabitější kategorii kajakářů ovládl Vít Přindiš, vítězkou mezi kajakářkami je Kateřina Minařík Kudějová, nejlepším singlířem je Lukáš Rohan a kanoistkám dál vládne Tereza Fišerová.

I navzdory desátému místu z dnešního závodu si pro celkové vítězství mezi kajakáři dojel Vít Přindiš, který inkasoval padesátivteřinovou penalizaci. Celkově druhý skončil Ondřej Tunka, který dnes skončil těsně pod stupni vítězů, a třetí příčku vybojoval 19letý Jakub Krejčí – ten podobně jako Přindiš v posledním českém finále minul branku a padesát trestných vteřin ho odsunulo na deváté místo.

Vít Přindiš

V kategorii kajakářek vítězství z loňské sezony obhájila olympionička Kateřina Minařík Kudějová. Druhou příčku celkového hodnocení obsadila Antonie Galušková, která v neděli skončila pátá. O třetí příčku vybojovala Tereza Fišerová.

Kateřina Minařík Kudějová

K třetí příčce mezi kajakářkami přidala Fišerová celkové vítězství mezi singlkanoistkami. „Určitě bych v obou disciplínách ráda pokračovala i příští rok. Po mistrovství světa se hodlám i více zaměřit na kajak, ten jsem před olympiádou celkem vypouštěla, přestože to tak možná nevypadá,“ dodala Fišerová s úsměvem. Jedinou kanoistkou, která dnes předvedla obě jízdy bez trestných doteků, byla Gabriela Satková – té patří druhá příčka v celkovém hodnocení Českého poháru. Její starší sestra Martina skončila celkově třetí.

Z celkového vítězství v kategorii singlířů se po posledním českém závodě sezony raduje Lukáš Rohan. Stříbrný olympijský medailista uhájil první příčku i navzdory tomu, že dnes skončil druhý za Vojtěchem Hegerem. Úřadující vicemistr Evropy do 23 let Heger skončil za Rohanem se ztrátou osmi bodů. Třetí příčku hodnocení bere aktuální mistr Evropy do 23 let Václav Chaloupka, kterému unikl postup do finále A.

Lukáš Rohan

Stejně jako v předchozích letech získal nejlepší slalomář a slalomářka bezplatné roční užívání automobilu od společnosti AutoTreid. Tuto cenu obdrželi kajakářka Kateřina Minařík Kudějová a kanoista Lukáš Rohan.

Českou reprezentaci čekají v září ještě dva Světové poháry (La Seu, Pau) a mistrovství světa v Bratislavě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: