Výprava 180 Day Trips v plném proudu

Výprava 180 Day Trips v plném proudu

Jak jsme vás již informovali Petr Mejdží Major vyplul na svou dlouhou cestu. Slavnostní start výpravy proběhl 14. dubna u Karlova mostu. Jak asi nejspíš víte, Petr je rozhodnutý objet Skandinávii. To znamená, že dopádluje až za Nordkapp, těsně před Ruskem uhne na jih, přes Finsko hodlá přejet dílem po jezerech a dílem potáhne vybavení na kolejdách. Až dojede znovu k Baltu, skočí do lodě a popádluje zpět do Prahy.

Petr Mejdží Major vyplul na svou dlouhou cestu. Slavnostní start výpravy proběhl 14. dubna u Karlova mostu. Jak asi nejspíš víte, je rozhodnutý objet Skandinávii. To znamená, že dopádluje po řece až do moře, pak přejede z Německa do Dánska, odtud do Švédska a pak bude až za Nordkapp držet Norsko po své pravici. Těsně před Ruskem uhne na jih a přes Finsko hodlá přejet dílem po jezerech a tam, kde to nepůjde, potáhne kompletní vybavení na kolejdách. Až dojede znovu k Baltu, skočí do lodě a popádluje podél Švédska zpátky domů.

Nyní už je Petr u pobřeží Švédska a postupuje směle vpřed. Aktuální zprávy o jeho postupu najdete na www.seakayaker.cz/180daytrips.

Pro připomenutí ještě přidáváme video z Petrova slavnostního vyplutí

foto: Mejdží a Luboš Wišniewski

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: