Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2022. Nahlédni do něj.

Vyšel vodácký časopis Pádler 3/2022. Nahlédni do něj.

Se začátkem letních prázdnin vyrazilo ke čtenářům další vydání vodáckého časopisu Pádler. Pojďte se podívat, co Pádler 3/2022 nabízí a nechte se inspirovat k letním a podzimním vodáckým výletům.

>>> CHCI PŘEDPLATNÉ PÁDLERA <<<

>>> CHCI PÁDLERA ELEKTRONICKY <<<

Titulní strana Pádler 3/2022

Na titulní stranu jsme vybrali fotografii od slovenského vodáka Juraje Vanovčana, kterou pořídil při svém putování na vlastnoručně vyrobené kánoi po řece Drávě. Juraj nám do čísla připravil i článek z této překrásné plavby opuštěnou řekou.

Fotogalerii jsme sestavili z fotek od Petra Slavíka, který je známý zejména coby dvorní fotograf českých biatlonistů. Když se ale nejezdí biatlon, tak si Petr rád vyfotí i něco jiného a letos se s foťákem motal okolo závodů a splutí na jarní Kamenici. U takového matadora bylo těžké vybrat ty nejlepší snímky, ale snad se to aspoň trochu podařilo.

Fotogalerie od Petra Slavíka
Fotogalerie od Petra Slavíka

VODNÍ TURISTIKA

Velkou část Pádlera klasicky tvoří články o vodní turistice. Tím asi nejvýraznějším je článek od už zmíněného Juraje Vanovčana, který měl fotku i na titulní stránce časopisu. Článek se jmenuje Na septembrovej Dráve a je v něm ve slovenštině popsáno několikadenní podzimní splutí této řeky doplněné o úžasné fotografie.

Obtížnostně bychom do turistické kategorie mohli zařadit i článek o Belé do Martina „Fševěda“ Žilky. I tento článek je napsaný ve slovenštině a jak jsme u Fševěda zvyklí, je to zejména o parádních fotkách. Vzhledem k otevření horní Belé pro vodáky na jaře letošního roku nám zařazení tohoto článku přišlo více než vhodné.

Zářijová Dráva od Juraje Vanovčana
Zářijová Dráva od Juraje Vanovčana

Turistickým splutím bylo i vícedenní splutí řeky Clarence na Novém Zélandu, které si před pár lety „střihli“ Brunďa a Pavla Davídkovi, když byli na druhém konci světa navštívit dceru. Pádlování a kempování v krásné a odlehlé krajině na průzračně čisté řece, to je jistě sen každého vodáka.

A do turistická rubriky bychom mohli bezpečně zařadit i článek od Míly Pražáka, který představil další úspěch AVTS – úpravu dvou jezů na řece Svitavě v Brně. Vodákům se tak výrazně zlepší možnosti proplutí městem a zase o něco přibude bezpečných jezů oproti těm nebezpečným.

Splutí novozélandské Clarence river
Splutí novozélandské Clarence river

ROZHOVORY

Rozhovorů je tentokrát připraveno víc než obvykle, a navíc hned dva ze tří jsou takzvané dvojrozhovory.

Tím prvním je dvojrozhovor s Janem Boháčem a Stanislavem Ježkem. Kdyby někdo netušil proč, tak proto, že Jan Boháč je končící předseda Českého svazu kanoistů a Stanislav Ježek je jeho nástupce, který byl zvolen v druhé polovině června. S oběma jsme si popovídali nejen o svazu, jeho fungování a směřování, ale taky o vodácké kariéře.

Druhý dvojrozhovor jsme vedli s Radkem a Honzou Němcovými, tedy s výkonným ředitelem a ředitelem výroby pádel TNP. Tahle značka letos slaví 30 let od svého založení, tak to byla taková pěkná příležitost se trochu podívat pod pokličku velmi úspěšné české vodácké firmy.

30 let TNP a rozhovor s Radkem a Honzou Němcovými
30 let TNP a rozhovor s Radkem a Honzou Němcovými

Třetí rozhovor je už klasický. Připravila ho pro nás Eliška „Šišule“ Ebelová od Vodních skautů, která vyzpovídala Vladimíra Cvrčka alias Vezíra. Stále aktivního celoživotního skauta a pamětníka mnoha historických událostí spojených se (vodním) skautingem i českým vodáctvím.

DIVOKÁ VODA

Divokou vodu už klasicky zastupuje David „Vory“ Sodomka, který nám tentokrát popsal svoji několikaletou snah o splutí norské řeky Bjoreio. Proč mu splutí řeky tekoucí vedle silnice trvalo tak dlouho? A povedlo se to vůbec? To všechno se dočtete v článku tradičně doplněném o perfektní fotky.

Do rubriky divoké vody jsme zařadili i „retro“ kousek s dobovými fotografiemi, který nám sepsal Jiří „Choroš“ Hron. Ten zavzpomínal na závodění na Lipně v době, kdy to ještě nebyla tak masová akce jako nyní a kdy se do vltavských peřejí na laminátových lodích s dřevěnými pádly vydávali jen ti nejlepší z nejlepších.

Prvosjezd norské řeky Bjoreio
Prvosjezd norské řeky Bjoreio

EXPEDICE

V minulém vydání Pádlera jsme nakousli dlouhou expedici Milana Pachlopníka a jeho kamarádky Katy po řece Keele tekoucí na dalekém severu Severní Ameriky a v tomto vydání povídání o expedici dokončíme. Dozvíte se, jak dopadla povodňová hrozba, o pohostinnosti místních lidí a mnoho dalšího. Úžasné čtení a inspirace na pořádnou výpravu!

Druhá část článku o Keele river
Druhá část článku o Keele river

STÁLÉ RUBRIKY

Ani tentokrát samozřejmě nechybí i stále rubriky. Čtenáři se mohou těšit na tradiční vodácký bulvár, zprávy z vodáckých akcí i pozvánky na akce nadcházející nebo třeba na recenze vodáckého vybavení.

Vodní slalomáři nám tentokrát připravili pěkný článek o kanálu v Augsburgu, kde se letos pojede Mistrovství světa a kde kdysi začalo slalomářské závodění na olympijských hrách.

Honza Busta se v tréninkovém seriálu zaměřil na doplňky stravy.

Sjezdaři a raftaři popsali své působení na Mistrovství světa v Treignacu, respektive na Balkáně.

A Honza „Rotťák“ Rott se rozepsal o paddleboardovém výletě do Francie, Švýcarska a Rakouska.

No, a to je z letošního letního Pádlera skoro všechno. Užijte si ho. Doufáme, že vám zpříjemní letní vodácké (ale klidně i suchozemské) dovolené!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: