Za týden se v Austrálii pojede o medaile

Za týden se v Austrálii pojede o medaile

Po dvou letech se opět pojede Mistrovství světa juniorů a U23 mimo Evropu. Už několik dní trénuje slalomová reprezentace na olympijském kanále v australském Penrithu, kde se jel veliký závod naposledy v roce 2005. Všechny individuální kategorie budou oficiální, v hlídkách medaile nedostanou debly ani juniorské singlířky. Čeští slalomáři se zatím seznamují s novým kanálem, zvykají si na časový posun i místní klima.

Český tým přivezl do Austrálie plný počet juniorů a téměř všechny lodě v kategorii do 23 let. Nejvíce obsazenou kategorií mistrovství jsou juniorští kajakáři. V této kategorii se celkem představí 52 lodí. V U23 je překvapivě největší konkurence v singlkanoistech, kde bude bojovat o medaile 48 závodníků. Na základě splnění kritérií o počtu závodníků i kontinentů, které zastupují, jsou všechny individuální kategorie oficiální. V závodě týmů nedostanou medaile jen deblířské hlídky a juniorské singlířky.

Protože většina závodníků je v Penrithu poprvé, celý tým přijel už o necelý měsíc dřív, aby závodníci měli dost času na trénování na novém kanále i na zvládnutí osmihodinového časového posunu. Mistrovství světa se letos výjimečně jede už v dubnu, kdy je v Austrálii podzim. Podle šéftrenéra juniorského družstva Jiřího Kratochvíla se ale pro závodníky podařila zajistit kvalitní příprava i přesto, že se závodí v tak brzkém termínu. „Část juniorského družstva byla na zimním soustředění v Pau a Saint Pé, část se připravovala v emirátském Al Ain,“ říká Kratochvíl.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: