Závody v Zábřehu

O víkendu 16. – 17.5. se konaly kanoistické závody ve slalomu a sjezdu a to na Moravské Sázavě. Pořádající oddíl Vodní sporty Zábřeh byl příjemně překvapen počtem přihlášených závodníků, především z moravských oddílů. Velké zastoupení mládeže tu měla tradičně Olomouc. Ale i „nově“ vzniklý oddíl VS Desná, který má základnu v Dolních Studénkách, se mohl pochlubit vysokým počtem závodníků.

Závodníků jsme měli tedy dostatek. Ve slalomu odjelo závod 94 osob. Ve sjezdu odstartovalo 37 lodí. A co počasí? Naštěstí, jak to bývá, meteorologům nevyšlo. Nepršelo, ale bylo krásně a teplota tak akorát.

Závody jsme začali přivítáním, následovala porada rozhodčích a už jsme se těšili na kontrolní předjízdu prvních lodí, které prověřují nástrahy trati a ukážou závodníkům nejlepší volbu projetí branek. Sázava je přírodní řeka, tak pro závodníky nepřipravila žádné zapeklitosti. Kritickými místy se mohla zdát ,,šoupačka“ a splav, nebo spíše splávek. Ale jak ukázaly první lodě, nebyl tam žádný problém.

Samotný závod ve slalomu odstartovala kategorie singl kánoe muži. Dále se závodilo v kategorii kajakářky, předžáci, debl kanoisté, singlířky ženy a kajakáři. Největší ohlas a povzbuzování měla kategorie předžáci, kde startovali nejmladší závodníci. Tady často rodiče i trenéři doufají v projetí branek ale také, že se dítko ,,necvakne“. Letos závodníkům přálo štěstí a všichni dojeli do cíle. Nejrychlejší závodník ve slalomu byl zkušený Neugebauer Roman, který dojel do cíle v čase 95,7 s.

Ve sjezdu – sprint nám závod rychle utíkal, měl taky menší obsazení než ve slalomu. Sprint byl dlouhý cca 600 m a nejrychlejším závodníkem byl Ivánek Roman s časem 1 min a 45,9 s.

Závody nám ukončili sprinty a pak se mohlo přejít na vyhlašování vítězů, na což se nejvíce těšily děti. Závodníci byli oceněni diplomy a cenami. Oba závodní dny proběhly přátelské atmosféře.

Organizátoři z Vodních Sportů Zábřeh hodnotí za zdařený, tak se budete moci těšit na další ročník.