Ze SP v Augsburgu Češi přivezli čtyři medaile, Hilgertová byla druhá

Ze SP v Augsburgu Češi přivezli čtyři medaile, Hilgertová byla druhá

Čeští vodní slalomáři opět potvrdili, že jim slalomový kanál v Augsburgu sedí. Legenda vodního slalomu Štěpánka Hilgertová se opět postavila na stupně vítězů a domů si z finálového světového poháru v Německu přivezla stříbro. Dalšími českými medailistkami byly kajakářka Karolína Galušková a singlkanoistka Kateřina Hošková. Ta se dokonce stala vítězkou celého letošního seriálu. Kajakář Vít Přindiš má stříbro za celkové umístění ve světovém poháru.

Čtyřiceti šestiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová letošní už druhou medailí ze závodu světového poháru dokázala, že ke světové špičce stále patří. Na bronz z pražské Troji navázala stříbrem z finálového světového poháru z Augsburgu. „Úplně lehce se mi nejelo, ale snažila jsem se kontrolovat a nevyplašit. Naštěstí pro mně ostatní holky chybovaly ještě víc,“ řekla Hilgertová v cíli. „Jak tady všichni říkáme, nejtěžší je probojovat se do finále, pak už tu medaili může získat kdokoliv,“ prozradila Hilgertová. V celkovém seriálu skončila pátá.

Ondřej Karlovský a Jakub Jáně

Také bronzová medaile putovala do České republiky. Zasloužila se o ní teprve devatenáctiletá kajakářka Karolína Galušková. Suverénní vítězkou se stala navzdory dvěma trestným vteřinám německá reprezentantka Richarda Funková.

Karolína Galušková

Největší trumf českému týmu přinesla singlkanoistka Kateřina Hošková, která si bronzem z finálového světového poháru zajistila vítězství celé letošní série. „Jsem moc spokojená, sice jsem chtěla konečně vyhrát světový pohár, ale celkové vítězství je snad ještě lepší,“ radovala se singlkanoistka. „Hodně mi to ulehčila neúčast Jessicy Foxové,“ prozradila Hošková o soupeřce, která byla až doposud vedoucí závodnicí seriálu. Foxová je touto dobou jako australská ambasadorka na Olympijských hrách mládeže v Nanjingu.

Jan Mašek

Kajakář Vít Přindiš na finálovém světovém poháru v Augsburgu sice nedokázal vybojovat další medaili do letošní už tak početné sbírky, přesto byl jediným českým kajakářem ve finále. Tam nakonec skončil pátý. V celkovém pořadí za letošní rok ale udržel druhou příčku a medaili si tak Přindiš domů nakonec dovezl.

Jiří Prskavec

Světový pohár v Augsburgu sice uzavřel seriál světových závodů, sezona pro vodní slalomáře ale zdaleka nekončí. Ve dnech 17. – 21. září se v americkém Deep Creeku jede Mistrovství světa, kde bude mimo kajakář Vavřinec Hradilek obhajovat loňský titul z domácí Troji.

Vávra Hradilek

Výsledky finálového světového poháru v Augsburgu

Autor fotografií: Martin Kovařík

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: