Známe historicky první Mistry republiky v raftingu ve sjezdu v kategorii R4 MIX!

Známe historicky první Mistry republiky v raftingu ve sjezdu v kategorii R4 MIX!

Po mrazivé Kamenici si raftaři užili konečně slunce, letních teplot a modré oblohy na rakouské řece Salze. O uplynulém víkendu 27. – 28. dubna se na spodním úseku řeky uskutečnily závody Českého poháru v raftingu 2024 v kategorii R4 i R6 a Mistrovství České republiky R4 MIX.

Pořadatelský oddíl Vodácký klub 109 z Prostějova musel po zrušení závodů pod Špindlerovým Mlýnem narychlo hledat náhradní terén. Společně se Svazem vodáků České republiky (SVoČR) dokázali organizátoři domluvit s rakouským raftovým svazem povolení k závodu na vodácky velmi oblíbené řece Salze.

Všechny kategorie čtyř (R4) i šestičlenných (R6) posádek absolvovaly stejnou závodní trať od „Schodů“ (přítok potoku Mendlingbach) k „Maďarovi“ (do kempu Saggraben v Palfau).

Trať dlouhou necelých 6 km zvládla nejrychlejší posádka mužů v sobotu v kategorii R4 za 21 minut a 16 sekund a v neděli na větší vodě v kategorii R6 za 20 minut a 50 sekund. Posádky pořadatelského oddílu v sobotu ovládly kromě dívčích juniorských všechny ostatní kategorie. V neděli už do pořadí promluvily i ostatní oddíly.

Kompletní výsledky ze sobotního závodu R4
Kompletní výsledky z nedělní nominace R6 a MČR R4 MIX
Fotogalerie od Vaška Koláře

Kromě bodů do pořadí seriálu Českého poháru v raftingu R4 a nominačních závodů R6 se na Salze bojovalo o historicky první tituly Mistrů České republiky ve sjezdu v kategorii R4 MIX, kde posádku tvoří 2 ženy a 2 muži. V letošním roce se mixová kategorie stala seriózní kategorií a se vstupem SVoČRu do World Rafting Federation se v ní bojuje o místo v reprezentaci. Na Salze zvítězila mladoboleslavská posádka Bohouš a jeho PRŠI, na 2. místě dojela posádka z pořadatelského oddílu TR MIX a 3. v kategorii byl tým Troja HANACE.

Kromě českých závodů ve sjezdu se některé české posádky během víkendu zúčastnily i závodu Evropského poháru v raftingu, který se konal na horním úseku řeky, na slalomové trati ve Wildalpenu. Sjezdy na Salze uzavřely období jarních sjezdů, o další umístění budou závodníci bojovat už v disciplínách slalom a sprint a kontaktním raftcrossu v pražské Troji na konci května.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: