HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz OutdoorForum.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz ExpedicniKamera.cz SnowFilmFest.cz KlubCestovatelu.cz
HedvabnaStezka.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Vodácká navigace Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Recenze vodáckého vybavení


Nafukovací kajak Gumotex Twist N II – starý přítel v novém kabátě

Nafukovací kajak Gumotex Twist N II – starý přítel v novém kabátě

Twist je dvoumístný nafukovací kajak určený spíše na klidnější vodu. Výrobce ho doporučuje do obtížnosti WW I. Jedná se o tříkomorové plavidlo s poměrně nízkými boky, profilovaným dnem a plochou přídí i zádí bez palub či vlnolamů. Jak už se stalo zvykem, pro testovací účely jsme zvolili terény o 1-2 stupně obtížnější, než udává výrobce. Byli jsme zvědaví, jak se v takovém prostředí bude plavidlo chovat.

Pohodlné boty Loyak Astral

Pohodlné boty Loyak Astral

Boty Loyak jsou posledním modelem od firmy Astral. Na trhu jsou už rok a ohlasy jsou převážně nadšené.

Odolné světlo za každých podmínek - recenze ruční svítilny Fenix E20

Odolné světlo za každých podmínek - recenze ruční svítilny Fenix E20

Jak si představit univerzální ruční svítilnu jinak než s napájením dvěma klasickými tužkovkami, tedy bateriemi AA. Když jsem tuhle baterku poprvé vzal do ruky, nemohl jsem se vyhnout určité reminiscenci na svítilny značky Maglite.

Pyranha 9R L

Pyranha 9R L

Po loňském úspěchu rychlého „závodního“ kajaku 9R připravila Pyranha na letošní rok jeho větší verzi. Jak sám výrobce tvrdí nejedná se ale pouze o větší verzi, jedná se o zcela nově udělanou loď velmi podobných tvarů, která zaujme celou řadou zajímavých vlastností. Pojďme si tuto loď představit zblízka.

ZET Kayaks Toro

ZET Kayaks Toro

Novinku Toro z dílny ZET Kayaks jsme očekávali velmi dlouho a samozřejmě jsme si ji ihned po vydání museli otestovat. Sepsání recenze lodi se ujal Kuba Suchý a pojďte se tedy podívat, jaké jsou jeho dojmy.

Paddle Expo 2015 – novinky ze zahraničí

Paddle Expo 2015 – novinky ze zahraničí

Po přehledu novinek představených na Paddle Expo 2015 českými firmami, se tento týden podíváme do „kuchyní“ výrobců zahraničních. Vzhledem k tomu, že novinek není příliš (v porovnání s jinými roky), shrnujeme vše do jednoho textu a přidáváme i paddleboardové dění.

Paddle Expo 2015 – novinky českých zástupců

Paddle Expo 2015 – novinky českých zástupců

Už se u nás v redakci pomalu stalo podzimní tradicí vyrazit do Norimberka a navštívit tradeshow nazvanou Paddle Expo. Paddle Expo je největší vodáckou tradeshow světa a tak je ideální příležitostí, aby zde světoví výrobci ukázali, co chystají na nadcházející sezonu. A co tedy chystají na rok 2016?

Univerzální helma POC - Receptor +

Univerzální helma POC - Receptor +

K recenzi jsme dostali helmu švédského výrobce POC - Receptor +. Jde o univerzální helmu, certifikovanou pro zimní sporty, cyklistiku, action sporty a také pro vodní sporty.

Plovací vesta YAK Hallertau

Plovací vesta YAK Hallertau

YAK si dal pořádný kus práce s vývojem a ty dva roky, které nad vestou Hallertau ve firmě strávili, stály skutečně za to. Pojdďte se podívat, jak se tato inovativní vesta osvědčila v dlohodobém redakčním testu a co vše je na ní zajímavé.

Bunda HiKO Paladin 4O2

Bunda HiKO Paladin 4O<sub>2</sub>

Úspěšný model vodácké bundy Paladin od HiKA známe už nějakou tu sezonu. Pro letošní rok se tato stálice v nabídce HiKA dočkala inovace, která je ovšem tak výrazná, že by se dalo říci, že vznikla nová bunda - Paladin 4O2.