12. ročník závodu Hiko Devils Extreme Race a Čerťáky 2018 – aktuální informace pro účastníky

12. ročník závodu Hiko Devils Extreme Race a Čerťáky 2018 – aktuální informace pro účastníky

Poslední srpnový víkend se blíží a s ním samozřejmě také tradiční Hiko Devils Extreme Race – nejoblíbenější český závod v extrémním pádlování. Už po dvanácté se na Čertovy proudy sjedou kajakáři ze všech koutů světa, aby předvedli, co umí. Jestli o tuhle show nechcete přijít, doražte i vy. A na co se můžete těšit? Na pádlování od rána do večera, legendární Helltrain shuttle, turnaj v páce a noci plné tance, hudby a zábavy.

Závodní disciplíny zůstávají stejné jako v minulých letech. Start kvalifikace je u hotelu Kilián a závodit se bude přes okno. Následovat bude kayak cross na schodech, do kterého postupuje celkem 32 nejrychlejších kajakářů z kvalifikace. Kayak crossové jízdy pojedou vždy čtyři závodníci, dva rychlejší postoupí do dalšího kola. Na trati budou rozmístěné dotykové bannery. Sobota vyvrcholí dlouhým závodem od přehrady k přehradě – Dam to Dam.

Prohlédněte si všechny fotografie k článku…

Díky štědrému sponzoru firmě ZET kayaks si nejrychlejší kajakáři rozdělí celkem 1 000 euro. Devils 2018 je zároveň finále a vyvrcholení série evropského poháru v extrémním pádlování EKEC s dotací prize money dokonce 2 500 euro. Vyhrát ale nemusí jen ti nejrychlejší, mezi závodníky se vylosuje jeden šťastlivec, který si domů odveze rodeovou loď od firmy EXO.

Vyhlášením závodů program rozhodně nekončí. Po loňském ohlase bude také letos turnaj v páce. Na profesionálním pákovém stole poměří síly chlapi i holky a ti největší siláci si kromě uznání a slávy odnesou také věcné ceny od našich sponzorů značek HIKO a Represent. Večerní program bude pokračovat koncerty a letos by rozhodně měly stát za to. Kapely, které pro vás na 12. ročník pořadatelé vybrali, mají totiž energie na rozdávání a k tanci strhnou opravdu každého. Zahrají a zazpívají vám MoveBreakers, Tabaskar a další.

Pro velký ohlas z předchozích let se organizátorům i letos podařilo zařídit Helltrain – vlak vybavený speciálním vagonem pro přepravu lodí. Vlak bude jezdit od pátku do neděle, v sobotu téměř každou půl hodinu, aby byla doprava co nejplynulejší a nikdo dlouho nečekal. Každý cestující s lodí bude povinen mít Helltrain samolepku, která platí jako plnohodnotná jízdenka pro osobu a loď. V opačném případě nebudete do vlaku vpuštěni, příp. si ještě připlatíte za pokutu.

V závodním areálu na fotbalovém hřišti bude pro návštěvníky k dispozici bar s jídlem a pitím. Pro kempování jsou v Loučovicích jen dvě oficiální možnosti – jedna v areálu hřiště, druhá trochu méně hlučná na druhém břehu Vltavy. Na jiných místech obecní vyhláška Loučovic kempování zakazuje. V rámci zvyšování komfortu návštěvníků bude navýšen počet mobilních wc. Novinkou letošního roku jsou unikátní umývárny se sprchou v kamionu. Pro více informací doporučujeme sledovat facebookové stránky akce, kde se dozvíte vše důležité.

Jako každý rok, i letos bude na Vltavě rušno a probíhat tu bude hned několik vodáckých akcí současně. Pod přehradou se pojede v sobotu i neděli český pohár ve slalomu, závodit na dalších úsecích Vltavy včetně Čertových proudů se bude také na raftech a ve sjezdu. Proto dbejte zvýšené opatrnosti a respektujte probíhající závody ve všech vodáckých disciplínách.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: