HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Pořadatel akce

Články autora

ZET Trnava X Race 2021 klepe na dveře!

ZET Trnava X Race 2021 klepe na dveře!

Aktuálně jsou nám vládní nařízení nakloněna, a pokud to podmínky dovolí, letošní ročník se uskuteční, a to již 19. až 20. 6. 2021.

Budějovice – Slapy – Praha 2021

Budějovice – Slapy – Praha 2021

38. ročník legendárního vodáckého závodu Budějovice-Praha se uskuteční již tento víkend.

Přijeďte si zazávodit na ČPV Jihlava a Svratka

Přijeďte si zazávodit na ČPV Jihlava a Svratka

Vodácký oddíl KTL Brno srdečně zve na Český pohár vodáků na řekách Jihlavě a Svratce.

17. 12. proběhne čištění meandrů řeky Lučiny

17. 12. proběhne čištění meandrů řeky Lučiny

Již dvakrát bylo kvůli koronavirovým opatřením zrušené čištění meandrů řeky Lučiny, které pořádá spolek Sportovní-klub.cz. Aktuální termín je vypsán na zítřejší den, tedy čtvrtek 17. 12. Kdo by mohl, ať určitě pomůže. Pořadatelé akce budou rádi za každou ruku.

Za svitu loučí řeku již tradičně uzamkne víla Ohře

Za svitu loučí řeku již tradičně uzamkne víla Ohře

Vodácká sezóna uplynula jako voda v řece, sezóna zamykání řek klepe na dveře a vodáci ze všech koutů země se pomalu chystají své domácí řeky symbolicky uzamknout.

Nová omezení už stihla postihnout i legendární závod Napříč Prahou – přes tři jezy

Nová omezení už stihla postihnout i legendární závod Napříč Prahou – přes tři jezy

foto: Napříč Prahou – přes tři jezy 2019, Šítkovský jez / Bára Šocová Závod, jehož tradice sahá před druhou světovou válku, se jezdil vždy, když to technický stav pražských vorových propustí dovolil. Ani letos není problém na straně trati, a tak se skauti činí, aby se 28. září mohl konat legendární závod Napříč Prahou – přes tři jezy. Účast na této hromadné akci se však řídí aktuálně omezeným maximálním množstvím osob. Proto po deseti letech letos nebude volné splutí a ani přihlašování na poslední chvíli – každá posádka se musí přihlásit do závodu do 21. 9. 2020. Pořadatelé tak v souladu s doporučením hygieniků získají plnou kontrolu nad počtem účastníků a přímý kontakt na každou posádku. Zároveň byly zrušeny všechny doprovodné programy, které se běžně konají na březích, aby se předešlo rizikovému kontaktu účastníků (mj. občerstvení a vyhlášení výsledků). Naštěstí epidemiologické riziko v otevřeném prostoru na vodě je nevýznamné, a tak se i letos může 1 000 vodáků těšit na netradiční pohled na Prahu, na 12 m široké vorové propusti a na naši nejdelší funkční retardérovou šlajsnu. Když nebude povoleno 1 000 osob, tak se operativně počet startujících upraví podle aktuálně povoleného počtu. Aktuální informace sledujte na oficiálním webu závodu Tři jezy – Napříč Prahou.

Přijeďte do Tachova, pomoct místním vodákům zamknout Mži

Přijeďte do Tachova, pomoct místním vodákům zamknout Mži

Foto: archiv Dronte Zamykání Mže letos oslaví svůj již 12. ročník. Neváhejte, najděte si čas a přijeďte 26. září k přehradě Lučina u Tachova a pomozte místním vodákům řeku bezpečně uložit k zimnímu spánku…

Nenechte si ujít již 10. ročník tradičního Sázavského Samba Maratonu!

Nenechte si ujít již 10. ročník tradičního Sázavského Samba Maratonu!

Přijeďte si 19. září zazávodit v přátelském vodáckém závodě Sázavský Samba Maraton na plastových kanoích C2. Startovat můžete v kategoriích C2 MIX, ŽENY, MUŽI a letos poprvé také v kategorii C1. Letošní novinkou je rovněž PŮLMARATON pro rodiče/dědečky/tetičky, zkrátka dospělé s dětmi! Připravena pro ně bude 19 km trasa, kterou určitě hravě zvládne každá posádka. Nejlepší posádky získají věcné ceny od sponzorů závodu. Krom toho všichni, kteří se účastní závodu a dojedou v časovém limitu vyhlášeném pro konkrétní ročník, jsou zařazeni do slosování o hlavní cenu závodu – novou plastovou kánoi Samba od firmy Železný.   Sázavský Samba Maraton se koná každoročně a je-li příznivý vodní stav, mívá trať cíl v Pikovicích. Spolu s krátkým rozjezdem proti proudu a meziběhem na Zbořený Kostelec trasa měří většinou klasických maratonských 42 195 metrů. Náročnost závodu je nastavena tak, aby ho zvládl téměř každý. Desátý ročník Samba Maratonu bychom neměli nechat bez povšimnutí. Zůstaňte s námi po závodě u ohně, kytar a nějakého toho občerstvení a oslavme spolu 10. narozeniny.

1 2 3 47